Fotografia ślubna – co czynią ją wyjątkową?

Krzysztof Jagielski
06.04.2020

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Nic dziwnego zatem, że chcemy, aby było ono godnie upamiętnione. W spełnieniu takiego marzenia pomoże nam fotografia ślubna. Jak jednak znaleźć odpowiedniego fotografa oraz jakie miejsce sprawdzi się najlepiej, aby stworzyć prawdziwe wesele z klasą?

1. Jak wybrać fotografa?
2. Najlepsze miejsca na ślub?

Jak wybrać fotografa?

Fotograf odpowiada za reportaż ślubny, dlatego jego wybór nie powinien być pochopny. Warto skupić się na najlepszych ofertach, jakie podsunie nam nie tylko internet, ale i grono znajomych. Sugerujmy się zatem opiniami i satysfakcją osób, które miały z danym fotografem kontakt.

Nie bez znaczenia jest oczywiście styl danej osoby. Dlatego zawsze przed podjęciem decyzji, warto się przyjrzeć portfolio. Zobaczymy, w jaki sposób fotograf wykonuje zdjęcia, jak oddaje osoby, a także jak opowiada historię. Decyzję podejmijmy po osobistej rozmowie. Zapytajmy, w jaki sposób nasz przyszły fotograf chciałby przedstawić nasz ślub, jakie pomysły przychodzą mu na myśl. Warto wstępnie ustalić już przyszłą wizję naszego reportażu.

Pamiętajmy jednak, że wcale nie musimy ograniczać się do jednego regionu w Polsce. Wiele osób podróżuje przez cały krok, aby wykonać swoje usługi. Świadczy to ich profesjonalizmie oraz wyrobionej własnej marce. Dlatego przykładowo fotograf ślubny, może pojawić się na weselu w innym mieście, czy nawet województwie.

Najlepsze miejsca na ślub

Obecnie coraz więcej młodych par decyduje się na miejsce, w którym może jednocześnie zorganizować ślub oraz wesele. Takie rozwiązanie jest nie tylko najwygodniejsze dla wszystkich zaproszonych gości, ale także okazuje się niejednokrotnie tańsze.

Wybierając lokal, warto, aby był on zadedykowany ślubom. Dzięki temu mamy pewność, że obsługa ma już doświadczenie w obsługiwaniu wesel i pomoże nam w wielu aspektach. Dużo takich miejsc stanowią odnowione pałace oraz zamki, takie jak Pałac Goetza, gdzie możemy podziwiać oryginalnie zachowane wnętrza, które pozwolą nam stworzyć eleganckie wesele z klasą.

Także fotografia ślubna ma w takich miejscach idealne warunki do wykonania najlepszego reportażu. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać sesję ślubną – skoro wszystko dzieje się pod jednym dachem, para młoda ma więcej czasu. A żaden fotograf nie odpuści sobie ujęć w tak zabytkowych, pałacowych wnętrzach, które aż proszą się o sfotografowanie.

Dobry reportaż ślubny to zarówno praca fotografa, jak i wpływ miejsca, gdzie odbywa się ślub. Dlatego warto skupić uwagę na obu tych elementach, aby cieszyć się eleganckim, wymarzonym weselem oraz przepięknymi zdjęciami.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.