Jak uniknąć porannej nerwówki w dniu ślubu? Dobrze zaplanuj ten dzień!

Mariusz Siwko
24.05.2023

Dzień ślubu jest szalenie ważny dla narzeczonych, a już szczególnie dla przyszłej panny młodej, która może łatwo ulec ekscytacji i typowej nerwówce. Chcąc tego uniknąć powinnaś dobrze zaplanować sobie czas między przebudzeniem a momentem zaślubin (czy to w kościele, czy w urzędzie). Sprawdź, o co warto zadbać.

Wyśpij się!

Przede wszystkim nie zostawiaj sobie najważniejszych przygotowań na dzień ślubu. Zasadniczą część „ogarnij” wcześniej, a wieczór poprzedzający ten ważny dzień spędź z lampą wina czy z kubkiem herbaty i spróbuj się zrelaksować. Ważne jest, abyś położyła się spać jak najwcześniej i wstała około 7 rano – będziesz wyspana i zostanie Ci jeszcze sporo czasu na ostatnie przygotowania.

Przygotuj sobie wszystkie rzeczy dzień wcześniej

Mamy na myśli nie tylko suknię ślubną, ale też bieliznę, buty, torebkę i wszelkie akcesoria, które musisz mieć przy sobie w dniu ślubu. Ustal z przyjaciółką/świadkową, co przekażesz jej, aby w razie czego mogła Cię tym poratować – na przykład zapasowymi rajstopami.

Zamów makijażystkę i fryzjerkę do domu

Nie ma w tym nic dziwnego i wiele pań praktykuje ten sposób. Żadna zawodowa makijażystka nie powinna mieć problemu z przywiezieniem swoich przyborów do klientki. W Twojej okolicy na pewno działa też polecana mobilna fryzjerka.

Skorzystanie z tych usług w domu oszczędzi Ci mnóstwo czasu, który będziesz mogła poświęcić np. na relaks czy spokojne skompletowanie całej garderoby ślubnej.

Zacznij wychodzić z domu godzinę wcześniej niż jest to konieczne

W dniu ślubu, szczególnie będąc panną młodą, nie należy wychodzić z domu na ostatnią chwilę – to gotowy przepis na katastrofę i niepotrzebne nerwy! Dobrym pomysłem jest natomiast rozpoczęcie „aktu” wychodzenia na około godzinę przed czasem. Gdy będziesz musiała się po coś cofnąć, to nie będą temu towarzyszyć negatywne emocje.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie