Jak wybrać DJ-a na wesele?

Mariusz Siwko
13.10.2022

DJ to najważniejsza osoba na weselu – oczywiście poza nowożeńcami i ich gośćmi. Od jakości prowadzenia imprezy zależy poziom zabawy, a tym samym zadowolenie wszystkich uczestników wesela. Dlatego na DJ-u nie powinno się oszczędzać! W naszym poradniku znajdziesz kilka wskazówek, które ułatwią Ci wybranie DJ-a na wesele.

Popytaj wśród znajomych

Jeśli Twoi znajomi niedawno ślubowali i zatrudniali DJ-ów na własne wesela, to koniecznie się z nimi skontaktuj i podpytaj o rekomendacje. Być może udostępnią Ci fragmenty filmów z wesela, które ostatecznie przekonają Cię do tego, że warto postawić właśnie na tego DJ-a?

Byłaś na weselu ze świetnym DJ-em? Spróbuj go zatrudnić

I tutaj uwaga: nie sugeruj się tym, że wesele odbyło się kilkaset kilometrów dalej, w zupełnie innym regionie Polski. Profesjonalni DJ-e weselni nie mają problemu z dojazdem, oczywiście doliczając do usługi koszty paliwa oraz noclegu. Jeśli jednak bawiłaś się świetnie i chcesz, aby ten sam DJ poprowadził Twoje wesele, to na pewno warto się z nim skontaktować.

Rozmowa z DJ-em wiele Ci wyjaśni

Masz już listę polecanych DJ-ów? Czas umówić się na spotkanie z każdym z nich. Nic nie zastąpi osobistej rozmowy, podczas której możesz lepiej poznać DJ-a i go ocenić. Zwróć uwagę na to, czy ma swobodę i wysoką kulturę wypowiedzi, czy jest zainteresowany Twoim weselem, czy dobrze się czujesz w jego towarzystwie.

Doświadczenie jest bardzo ważne

Na pewno sporym ryzykiem jest zatrudnienie DJ-a, który dopiero uczy się tej profesji. Prowadzenie wesel to duża sztuka, która wymaga doświadczenia, umiejętności radzenia sobie z często nachalnymi gośćmi, a także wyczucia, kiedy zwolnić, a kiedy wyciągnąć gości na parkiet. Tego nie da się nauczyć z podręczników. Dlatego sugerujemy zatrudnienie DJ-a, który prowadził już niejedno wesele i jest w stanie to udowodnić poprzez referencje.

Zapytaj o kwestie techniczne

Gdy wstępnie wybierzesz już DJ-a na Twoje wesele, to pozostaje jeszcze kwestia omówienia spraw technicznych. Zapytaj o to, czy DJ posiada własny sprzęt, przede wszystkim nagłośnienie (jeśli nie, to pojawi się problem, ponieważ nie każda sala weselna zapewnia porządne kolumny głośnikowe).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie