Jaką salę weselną wybrać na wesele w Krakowie?

Mariusz Siwko
18.11.2020

Jeśli marzysz o weselu w Grodzie Kraka, musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, aby maksymalnie cieszyć się tym wyjątkowym dniem.

Znalezienie odpowiedniego miejsca na organizację przyjęcia weselnego nie należy do łatwych. Pod uwagę należy wziąć bardzo wiele czynników - dostępność w wybranym terminie, ofertę danego miejsca, liczbę gości, lokalizację, kwestie finansowe, preferowany styl przyjęcia, układ sali, opcje noclegu i transportu… Może przysparzać to o ból głowy oraz dawać uczucie przytłoczenia. Zwłaszcza w Krakowie i okolicach, czyli w jednym z bardziej popularnych zakątków Polski Jeśli chodzi o organizację wesel. Podpowiadamy więc, na co istotnego warto zwrócić uwagę w przypadku organizacji bankietu weselnego w Krakowie. 

Po pierwsze - lokalizacja 

Chodzi nie tylko o miejsce na mapie, ale także o otoczenie danego obiektu. Jeśli marzy nam się wystawne przyjęcie w okolicach starówki, musimy liczyć się z tłumami turystów czy trudnościami w znalezieniu miejsc parkingowych. Z drugiej jednak strony zyskujemy wspaniałe plenery do sesji zdjęciowej, romantyczny klimat krakowskich uliczek i eleganckie wnętrza. Wiele osób decyduje się jednak na zorganizowanie przyjęcia czy bankietu w Krakowie poza ścisłym centrum lub nawet na obrzeżach miasta, gdzie można liczyć na większą swobodę, prywatność, a nawet możliwość organizacji ślubu w plenerze dzięki otaczającej zieleni parku czy ogrodu. Takie możliwości daje hotel pod Krakowem albo restauracja z salą bankietową.

Po drugie - oferta

Oprócz lokalizacji musimy zwrócić uwagę na to, co dane miejsce ma do zaoferowania. Jak zostało wspomniane, jeśli zależy nam na prywatności oraz przestrzeni, wybór obiektu w centrum nie będzie dobrym pomysłem. Ponadto musimy wziąć pod uwagę menu i możliwość jego edycji tak, aby odpowiadało wszystkim gościom (czy przewidziane są opcje wegetariańskie lub wegańskie dań, czy można zadbać o potrzeby gości nietolerujących glutenu bądź laktozy, czy dostępne są opcje dla dzieci). Podpowiemy, że miejsca w Krakowie, które oferują catering nie powinny mieć problemu z dostosowaniem karty do wymagań. Inną sprawą jest tzw. korkowe, czyli konieczność uiszczenia opłaty za własny alkohol oprócz poniesiania kosztów wynajmu sali weselnej. Musimy też pamiętać o tym, by pomieścić wszystkich gości! Jeśli planujemy dużem wystawne przyjęcie na ponad 200 osób musimy mieć na uwadze to, że nie wszystkie obiekty ich pomieszczą.

Po trzecie - komfort gości i nocleg

Każde przyjęcie, nie tylko wesele, ale również bankiet czy innego rodzaju impreza rodzinna, powinna być dla gości przyjemnością. Nie możemy skupiać się wyłącznie na naszych potrzebach - zwróćmy też uwagę na najbliższych. Jeśli wiemy, że obecni będą przyjezdni goście, powinniśmy zatroszczyć się dla nich o komfortowy nocleg. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie hotel pod Krakowem, w którym organizujący wesele często mogą liczyć na atrakcyjne oferty wynajmu pokoi. Dzięki temu goście nie będą musieli również poświęcać czasu na dojazdy i szukania miejsca parkingowego, aby dotrzeć na wesele. Po imprezie szybko i bezpiecznie dotrą również do swojego pokoju. W przypadku hotelu mamy również gwarancję profesjonalnej obsługi, a położenie obiektu pod Krakowem daje możliwość organizacji przyjęcia weselnego w komfortowych warunkach, z dala od szumu i zgiełku, z profesjonalnym cateringiem i atrakcyjną ofertą, często z bonusami dla nowożeńców.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie