Podziękuj swoim druhnom za pomoc w organizacji ślubu i wesela!

Choć instytucja druhen nie jest w naszym kraju tak popularna, jak chociażby w krajach anglosaskich, to jednak wiele przyszłych panien młodych nie wyobraża sobie, aby nie skorzystać z pomocy najbliższych przyjaciółek i nie mieć ich blisko siebie w czasie ślubu i wesela. Za taką pomoc warto się odwdzięczyć. W końcu na druhnach spoczywa spora odpowiedzialność i nie mogą sobie ono pozwolić na pełną swobodę w trakcie uroczystości. Oto kilka sposobów na podziękowania z klasą i bez narażania się na przesadne wydatki.

Profesjonalny makijaż

W dniu ślubu udasz się do wizażystki, która wykona dla Ciebie fantastyczny makijaż. Zaproponuj to samo swoim druhnom. Zaproś je na wspólną wizytę w salonie wizażu i oczywiście zapłać za makijaż dla każdej z nich. Przy większym jednorazowym zamówieniu możesz liczyć na spory rabat. Dla druhen będzie to miła niespodzianka i dowód na to, jak bardzo doceniasz ich pomoc.

Wizyta w SPA

Taką wizytę najlepiej zaplanuj na kilkanaście dni przed uroczystością ślubną. Na pewno znajdziesz trochę czasu, by oderwać się od ostatnich przygotowań i zafundować sobie oraz swoim przyjaciółkom odrobinę przyjemności. Wizyta w SPA pozwoli Wam zadbać o swoje ciała, co przyniesie bardzo dobre efekty w dniu ślubu i wesela. Taki wypad wcale nie musi być drogi, a na pewno zostanie świetnie odebrany przez Twoje druhny.

Specjalne podziękowania w czasie wesela

Żelazną częścią każdego wesela są tradycyjne podziękowania dla rodziców, które najczęściej następują tuż przed oczepinami. Dlaczego zatem nie zrobić powtórki, ale tym razem poświęconej druhnom i ewentualnie drużbom pana młodego? Ustal wszystko z DJ-em lub zespołem i koniecznie zachowaj to w tajemnicy przed przyjaciółkami!

W trakcie wesela chwyć za mikrofon, powiedz kilka słów od serca, podziękuj za pomoc i wręcz (za pośrednictwem małżonka) ładne bukiety czy jakieś pamiątkowe drobiazgi. Morze łez murowane!

Poślubny shopping

Z pewnością uzbierasz pokaźną sumkę z prezentów od gości weselnych. Od razu ustal z narzeczonym, że część pieniędzy przeznaczysz na shopping z druhnami, który będzie formą podziękowania za pomoc. Kilka dni po weselu zaproś przyjaciółki na buszowanie po sklepach i ogłoś, że stawiasz każdej z nich po jednej wybranej rzeczy.

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na taką rozrzutność, poprzestań na wyjściu na kawę czy lampkę wina. Udowodnisz w ten sposób, że nawet po ślubie chcesz utrzymywać z nimi bliski kontakt.

A jeśli nie będziesz mieć druhen? Nic nie szkodzi. Podziękowanie należy się też świadkom!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.