Pomysły na to, jak zaangażować mamę w przygotowania do ślubu

Antoni Kwapisz
21.06.2021

Jako przyszła panna młoda chcesz osobiście dopilnować wszystkich szczegółów związanych zarówno ze ślubem, jak i weselem. To zupełnie naturalne, ale nie zapominaj, że masz wokół siebie osoby, które równie mocno przeżywają zbliżającą się uroczystość. W szczególności dotyczy to Twojej mamy. Daj jej odczuć, że jest Ci ciągle potrzebna i że liczysz się z jej zdaniem. Zebraliśmy kilka pomysłów na to, jak łatwo zaangażować mamę w przygotowania do ślubu, ale bez przekazywania jej dowodzenia.

Poproś o jej biżuterię ślubną

Twoja mama  na pewno przechowywała ją przez te wszystkie lata i kto wie – może robiła to właśnie z myślą o tym, że kiedyś Ty założysz ją na własny ślub? To piękny gest, który wywoła mnóstwo pozytywnych emocji. Jeśli biżuteria niekoniecznie wpisuje się w Twój gust lub nie koresponduje z sukienką, to nic nie szkodzi – zawsze możesz oddać ją do złotnika, który wprowadzi poprawki zgodnie z Twoimi oczekiwaniami (może np. wykorzystać kamienie szlachetne do wykonania zupełnie innego naszyjnika).

Wspólnie wybierzcie Twoją suknię ślubną

Mama na pewno chciałaby wziąć udział w tym procesie, co wcale nie oznacza, że będzie się wtrącać i narzucać  Ci swój punkt widzenia. Zabierz ją ze sobą do salonu sukien ślubnych i poproś o wyrażenie opinii. Mama z pewnością dobrze Ci doradzi, zauważając różne szczegóły czy – kierując się własnym doświadczeniem – sugerując, abyś zrezygnowała z rozwiązań, które efektownie wyglądają, natomiast są bardzo niewygodne i nie sprawdzają się podczas wielogodzinnego wesela.

Wpleć do weselnej playlisty ulubione piosenki mamy

Jeśli ich nie znasz, to możesz ją o to zapytać, ale zrób to w taki sposób, aby nie zorientowała się, że zamierzasz wykorzystać tę informację. Mając spis ulubionych piosenek mamy poproś DJ-a lub zespół, aby wpletli te utwory w weselną playlistę. Twoja mama na pewno będzie zaskoczona i wzruszona.

Rada

Najukochańszą piosenkę mamy możesz wykorzystać w momencie tradycyjnego składania podziękowań dla rodziców. Morze łez gwarantowane!

Nie zapomnij o wykorzystaniu jej ulubionych kwiatów

To także świetny sposób na to, aby zaakcentować, jak ważną osobą w Twoim życiu jest mama. Wiedząc, jakie są jej ulubione gatunki kwiatów, możesz wykorzystać je do zrobienia ozdób na weselny stół czy do przystrojenia sali/kościoła. Jeśli sama też uwielbiasz te kwiaty, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić z nich bukiet ślubny.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.