Ślub w plenerze: co może pójść nie tak?

Antoni Kwapisz
06.05.2021

Ślub w plenerze to coraz popularniejsze rozwiązanie w naszym kraju. Wiele par marzy o tym, aby powiedzieć sobie TAK w pięknych okolicznościach przyrody, a niekoniecznie w kościele czy urzędzie stanu cywilnego. Polskie prawo od kilku już lat dopuszcza zawieranie związków małżeńskich w plenerze. Pamiętaj jednak, że takie rozwiązanie wiąże się z pewnym ryzykiem. Dowiedz się, co może tutaj pójść nie tak.

Fatalna pogoda

To najbardziej oczywisty czynnik ryzyka. W polskich warunkach klimatycznych nigdy nie da się w 100% przewidzieć pogody, dlatego musisz brać pod uwagę wariant z deszczem, porywistym wiatrem czy niską temperaturą. Aby się zabezpieczyć przed takimi rewelacjami warto więc zawczasu zadbać o to, aby uroczystość ślubna w plenerze odbyła się pod namiotem imprezowym. Wynajęcie takiego namiotu jest oczywiście kosztowne, ale lepiej mieć go na podorędziu, gdyby jednak pogoda postanowiła spłatać Ci figla.

Marudni goście

Nie oszukujmy się: nie wszyscy tolerują śluby w plenerze. Szczególnie starsze osoby wychodzą z założenia, że jest to zbyt poważna uroczystość, aby organizować ją „na polu”. Dla nich liczy się tylko kościół, od biedy urząd stanu cywilnego. Nie musisz się tym oczywiście przejmować, ale licz się z tym, że część gości będzie w niewybredny sposób komentować Twój wybór.

Problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca

Znalezienie miejsca na ślub w plenerze wcale nie jest takie proste. Okazuje się, że te najatrakcyjniejsze miejscówki często mają zarezerwowane terminy na wiele miesięcy do przodu. Z kolei restauracje, które dysponują pięknym, obszernym ogrodem, potrafią zażądać zaporowych cen za organizację ślubu i wesela. Jeśli więc upierasz się przy plenerowej uroczystości, lepiej zawczasu zacznij się rozglądać za odpowiednim miejscem, a gdy takie znajdziesz, nie wahaj się zarezerwować terminu!

Problemy „techniczne”

Mamy tutaj na myśli zupełnie prozaiczne problemy, jak chociażby wysokie ryzyko zabrudzenia sukni ślubnej, butów, garnituru etc. Oczywiście możesz do tego podejść z humorem, ale jeśli ślub traktujesz śmiertelnie poważnie i lubisz mieć wszystko zapięte na ostatni guzik, to uroczystość plenerowa może nie do końca spełnić Twoje oczekiwania.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.