Transport dla gości weselnych – dlaczego warto go zorganizować?

Antoni Kwapisz
17.06.2024

Goście weselni często stają przed dylematem, jak wrócić do domu po suto zakrapianej imprezie. Zwykle organizują to sobie na własną rękę, natomiast zdarza się, że to gospodarze wesela wychodzą naprzeciw potrzebom gości i zapewniają im transport np. wynajętymi busami czy taksówkami. Zalety tego rozwiązania omawiamy w naszym poradniku.

Bardzo wygodna opcja dla gości

Organizując gościom transport z wesela do domu robisz głęboki ukłon w ich stronę, zdecydowanie podnosząc atrakcyjność samej imprezy. Nareszcie nikt nie będzie musiał wybierać, kto pije alkohol, a kto robi za kierowcę. Również niepijący i niezmotoryzowani goście nie będą nerwowo organizować sobie transportu, płacąc za taksówkę czy licząc na czyjąś uprzejmość.

Zadbanie o bezpieczeństwo gości

Oczywiście, że to sami goście są za siebie odpowiedzialni, natomiast nie jest tajemnicą, że zdarza się, iż osoby pod wpływem alkoholu wsiadają za kierownicę i tym samym stanowią ogromne zagrożenie dla siebie, swoich bliskich i innych użytkowników dróg.

Decydując się na zorganizowanie gościom transportu przykładasz cegiełkę do tego, że wszyscy wrócą do domów bezpiecznie, nie łamiąc przy tym przepisów i nie prowokując groźnych sytuacji na drodze.

Zachęta dla gości

Wiele osób niestety odmawia udziału w weselu, ponieważ nie ma jak wrócić do domu, a i nie może sobie pozwolić na to, aby zapłacić za taksówkę. Wiedząc o tym warto rozważyć zwiększenie budżetu weselnego i opłacenie gościom transportu, co wcale nie jest takie drogie – zwłaszcza na tle wszystkich wydatków, z jakimi wiąże się organizacja wesela.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie