Zalety wesela w środku tygodnia

Krzysztof Jagielski
07.03.2022

Organizacja wesela w środku tygodnia, na przykład w środę czy w czwartek, wydaje się być szaleństwem i jest całkowicie wbrew polskiej tradycji. Mimo to na taki krok decyduje się coraz więcej par. Faktem jest, że choć pomysł aż kipi od kontrowersji, to ma swoje zalety. Dlaczego warto zorganizować wesele w środku tygodnia? Najważniejsze argumenty znajdziesz w naszym poradniku.

Jest taniej

Wesele w środku tygodnia jest tak nietypowym rozwiązaniem, że nie wszystkie restauracje i sale weselne je oferują. Gdy jednak uda się znaleźć lokal gotowy zorganizować imprezę poza weekendem, to na pewno będziecie mogli liczyć na spory rabat. Wynika to z faktu, iż zwykle restauracje, a tym bardziej sale weselne w tygodniu świecą pustkami, dlatego każda okazja do zarobku jest na wagę złota.

To warto wiedzieć

Wesele w środku tygodnia może być nawet o 20-30 procent tańsze niż organizowane w weekend.

Brak problemów z terminami

Jeśli planujecie już wesele, które ma się odbyć np. za pół roku, to na pewno zauważyliście, że jest ogromny problem ze znalezieniem wolnych terminów. Te sprawdzone restauracje i sale weselne mają zapełnione kalendarze nawet na… dwa lata do przodu. Trudno natomiast planować ślub i imprezę weselną z tak długim wyprzedzeniem.

Zorganizowanie wesela w środku tygodnia jest najlepszym sposobem na to, aby uniknąć nerwówki i przypadkowego szukania restauracji z wolnymi terminami. Tutaj macie praktycznie pełną dowolność, ponieważ na taki krok decyduje się wciąż bardzo mało par.

Wygodna wymówka, aby nie organizować hucznego wesela

Nie ma się co oszukiwać: huczne wesele często jest marzeniem nie pary młodej, ale rodziców, którzy wierni tradycji chcą ugościć całą rodzinę i hołdować powiedzeniu: zastaw się, a postaw się. Jeśli Wy podchodzicie do sprawy inaczej, ale chcecie też uniknąć niepotrzebnego konfliktu, to zorganizujcie wesele w środku tygodnia.

Możecie trochę nagiąć fakty i powiedzieć rodzicom, że nie ma wolnych terminów, dlatego impreza w tygodniu jest jedyną opcją. Wówczas spora część rodziny z pewnością nie przyjedzie lub zostanie tylko do wczesnego wieczora. Zaoszczędzicie pieniądze, a co najważniejsze nie będziecie musieli oglądać nie dla każdego miłych scen pijaństwa i niskich lotów zabaw weselnych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.