Bare nails: gorący trend

Mariusz Siwko
07.07.2020

Zamknięcie salonów kosmetycznych w związku z pandemią koronawirusa spowodowało, że wiele kobiet musiało z dnia na dzień zmienić swoje nawyki urodowe. Niektóre zaczęły wykonywać manicure we własnym zakresie, inne natomiast zainteresowały się nowym i bardzo gorącym trendem – bare nails. Na czym to polega? Jakie są zalety tego rozwiązania? Sprawdź w naszym poradniku.

Czym są bare nails?

Bare nails to paznokcie, które nie są w żaden sposób wystylizowane. Grunt, to zachować je w dobrej kondycji i zapewnić ich naturalny wygląd. Nie stosujemy więc ani lakieru, ani tym bardziej hybrydy. Nie oznacza to, że paznokcie muszą być maksymalnie skrócone. Bardzo ciekawy efekt można osiągnąć zapuszczając paznokcie, ale pamiętając, by odpowiednio je pielęgnować i wyrównać.

Bare nails nie jest wcale nowym trendem wymyślonym w związku z pandemicznymi obostrzeniami. Już wcześniej wiele pań świadomie rezygnowało z klasycznego manicure, aby z jednej strony wyróżnić się na tle innych, a z drugiej zapewnić swoim paznokciom optymalne warunki wzrostu.

Podstawą bare nails jest regularne pielęgnowanie paznokci oraz skórek. Aby osiągnąć estetyczny efekt, trzeba się trochę napracować. Paznokcie nie mogą sprawiać wrażenia, jakby zostały pozostawione same sobie. Dzięki temu nawet brak lakieru nie stoi na przeszkodzie, aby móc pochwalić się zadbanymi, efektownymi dłońmi.

Ważne jest przede wszystkim skracanie paznokci, do czego należy używać papierowego lub drewnianego pilniczka, a nie nożyczek. Nie zapominamy o obcinaniu skórek i dbaniu o płytkę paznokcia, najlepiej przy użyciu specjalnych kosmetyków. Istotna jest również zbilansowana dieta, zasobna w składniki mineralne, na czele z cynkiem, krzemem, miedzią , wapniem, żelazem i magnezem. Do tego zwracamy uwagę na nawilżanie organizmu od środka, co zapewni wypijanie minimum 2 litrów niegazowanej wody w ciągu dnia.

Zalety bare nails

Najważniejszą zaletą jest to, że decydując się na look w stylu bare nails nie musisz już odwiedzać kosmetyczki i wydawać pieniędzy na manicure. To oszczędność pieniędzy, ale też czasu. Dodatkowo warto wspomnieć o korzyściach dla paznokci. Nakładanie lakieru, a już szczególnie hybrydy, nie jest dla nich całkowicie obojętne i po wielu latach może doprowadzić do ich skrajnego zniszczenia. Poza tym rezygnując z lakieru nie musisz się już martwić, że odprysk jest widoczny i na pewno wszyscy się na niego gapią.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.