Chcesz sobie zrobić tatuaż? Nie popełnij żadnego z tych błędów!

Decyzja zapadła. Od dawna marzyłaś o tym, żeby zrobić sobie tatuaż i nareszcie uznałaś, że to odpowiedni moment. Na pewno zastanawiasz się nad wyborem konkretnego wzoru, ale musisz pamiętać, że to nie wszystko. Pierwszy tatuaż zawsze wyzwala ogromne emocje, co sprzyja popełnieniu prostych błędów, a te mogą mieć poważne konsekwencje. Dlatego przygotowaliśmy ten poradnik. Dowiedz się, na co szczególnie musisz uważać.

Wybór odpowiedniego studia

Zasada numer 1 brzmi: tatuażu nigdy nie wykonujemy w przypadkowym studiu. Jest to szczególnie ważne podczas wakacji, które sprzyjają podejmowaniu spontanicznych decyzji. Przed skorzystaniem z oferty konkretnego studia poszukaj opinii na jego temat. Porozmawiaj z właścicielem, oceń poziom higieny, zapytaj o wszystko, co może Cię niepokoić. To absolutna podstawa.

Nigdy pod wpływem alkoholu

Być może wpadnie Ci do głowy pomysł wypicia kilku drinków dla kurażu. To zły pomysł. Podczas tatuowania musisz być całkowicie trzeźwa. Odpowiedzialny tatuażysta na pewno odmówi wykonania usługi osobie znajdującej się pod wpływem alkoholu. W stanie upojenia możesz podjąć głupią decyzję odnośnie wyboru wzoru. Pamiętaj, że usunięcie tatuażu jest skomplikowane, kosztowne i nie pozostaje bez wpływu na kondycję skóry.

Ważne!

Nie wszyscy wiedzą, że wysokie stężenie alkoholu we krwi może uniemożliwić wykonanie tatuażu lub fatalnie wpłynąć na końcowy efekt.

Daruj sobie tatuaż złożony z imienia bliskiej osoby

O ile nie masz na myśli swojego dziecka, to tatuowanie sobie czyjegoś imienia zawsze jest bardzo ryzykowne. Ludzie się rozstają, czasami w nieprzyjemnej atmosferze. Nie możesz mieć pewności, że nawet największa miłość kiedyś się nie wypali. Po co więc narażać się na przykre wspomnienia?

Wybór studia i wzoru jedynie na podstawie ceny

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie: po co Ci właściwie tatuaż? Jeśli jest to Twoje wielkie marzenie, nie powinnaś na nim oszczędzać. Co Ci po tatuażu, który może i będzie tani, za to raczej nie będziesz chciała się nim później pochwalić? Cena nie może być kluczowym kryterium ani wzoru, ani tym bardziej studia.

Uleganie emocjom

Nie musimy Ci chyba przypominać, że decyzja o zrobieniu sobie tatuażu będzie brzemienna w skutkach. Powinnaś więc bardzo dokładnie ją przemyśleć. Poddawanie się zabiegowi jedynie pod wpływem emocji, chwilowego impulsu czy uniesienia, to zawsze zły pomysł. Rano obudzisz się z czymś, co niekoniecznie będzie Ci się podobać. Przykry scenariusz, prawda?

Tatuaż może być piękną ozdobą ciała lub sposobem na wyrażenie siebie. Pełna zgoda. Pod warunkiem, że jego wykonanie zostało poprzedzone dokładną analizą.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.