Co na malinkę? Wypróbuj te sposoby

Krzysztof Jagielski
25.03.2022

Malinka na szyi jest dość krępującym zjawiskiem, ponieważ zdradza, że masz za sobą upojne spotkanie z partnerem. Pieszczoty ustami w stanie podniecenia mogą wymknąć się spod kontroli, w efekcie czego powstaje właśnie wyraźnie zaczerwieniony ślad przypominający siniak. Jeśli chcesz jak najszybciej pozbyć się malinki i nie musieć codziennie rano nakładać mnóstwa podkładu maskującego, to mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby.

Okłady z aloesu

Aloes jest źródłem polisacharydów, które stymulują odbudowę włókien kolagenowych. Tym samym kosmetyki i naturalne produkty z aloesem stanowią świetny wybór w sytuacji, gdy musisz szybko pozbyć się siniaków czy drobnych ran, w tym oczywiście malinek. Najlepiej będzie przez kilka dni robić sobie okłady z gazików nasączonych sokiem aloesowym, choć możesz również sięgnąć po gotowe żele zawierające aloes.

Okłady z mięty

Mięta ma właściwości wzmagające krążenie krwi, co także ma pozytywny wpływ na przyspieszenie gojenia się ran i popękanych naczynek (a z tym mamy właśnie do czynienia w przypadku malinki). Możesz więc przez kilka dni przykładać sobie listki mięty, a jeśli nie masz tej rośliny pod ręką, to sięgnij po… pastę do zębów zawierającą wyciąg z mięty, którą smaruj malinkę 2 razy dziennie.

Okłady z banana

Tutaj przydatna będzie skórka z banana, która stanowi źródło składników o działaniu łagodzącym i przeciwobrzękowym. Zjedz banana, a skórkę podziel na małe kawałki i przykładaj je do miejsca, w którym pojawiła się malinka i zostaw na około pół godziny. Zabieg powtarzaj kilka razy dziennie przez około tydzień.

Zimne okłady

Zaraz po tym, jak zauważysz na swojej szyi malinkę, przyłóż do uszkodzonego miejsca zimny okład. Może to być na przykład kostka lodu zawinięta w bawełnianą chusteczkę. Niska temperatura wywołuje obkurczenie się naczyń krwionośnych, dzięki czemu siniec przestanie się rozwijać i malinka będzie wyraźnie mniejsza. Zimne okłady należy stosować przez około 15 minut, kilka razy dziennie. Pamiętaj jednak, że ma to sens tylko zaraz po tym, jak malinka pojawi się na Twojej szyi – jeśli odkryjesz ją później, to lepszym wyborem będą ciepłe okłady.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.