Co to są tipsy?

Mariusz Siwko
30.07.2021

Jeśli nie jesteś zadowolona z wyglądu swoich paznokci, to na pewno szukasz różnych metod na poprawienie ich urody. Musiałaś trafić na pojęcie tipsów, czyli specjalnych nakładek, które pozwalają w mgnieniu oka zyskać efektowną ozdobę dłoni. Tipsy nie wszystkim się podobają, budzą niekoniecznie pozytywne skojarzenia, natomiast w niektórych sytuacjach mogą być bardzo przydatne.

Czym dokładnie są tipsy?

Tipsy to nic innego, jak imitacja paznokci. Mówimy tutaj o nakładkach z tworzywa sztucznego, które przykleja się do płytki paznokcia, a następnie stylizuje wedle uznania. Tipsy mają najróżniejsze kształty i długości, co pozwala dobrać takie nakładki, które najlepiej pasują do Twojego charakteru, okazji czy po prostu efektu, jaki chcesz uzyskać.

To warto wiedzieć

Na tipsach można wykonać popularny manicure hybrydowy.

Jak przykleić tipsy?

Nie jest to specjalnie skomplikowane, natomiast trzeba tutaj wykazać się precyzją. Zacznij od kupienia odpowiednich tipsów – muszą być dobrze dopasowane do rozmiaru i kształtu płytki paznokcia. Lepiej jest więc kupić nieco za duże modele i następnie je opiłować. Do skracania tipsów wykorzystuje się gilotynę, czyli specjalne obcinarki kosmetyczne.

Po dopasowaniu kształtu tipsów i ustaleniu ich długości możesz już przejść do właściwego etapu przyklejania. W pierwszym kroku musisz zmatowić płytkę paznokcia kostką polerską oraz odtłuścić paznokcie zwykłym cleanerem kosmetycznym.

Następnie nałóż odpowiednią ilość kleju na każdy tips (zgodnie z instrukcją – możesz również kupić tipsy samoprzylepne) i przyklej do naturalnych paznokci pod kątem 45 stopni, dociskając tips do płytki i trzymając przez 10-15 sekund. W tym czasie klej powinien już chwycić.

Pamiętaj, aby po przyklejeniu tipsów nie próbować ich przesuwać. Odczekaj również kilkanaście minut z rozpoczęciem stylizacji, np. malowaniem.

Jak zdjąć tipsy?

Tipsy nie są czymś, co powinno się nosić przez cały czas. Zakładaj je tylko na specjalne okazje, a po powrocie do domu zdejmij ozdoby z wykorzystaniem opisanego przez nas sposobu. Użyj do tego zwykłego acetonu. Nalej preparat do miseczki, a następnie zanurz w niej paznokcie – tipsy powinny się same odkleić. Nie rób tego gwałtownie, nie wyszarpuj sztucznych paznokci, ponieważ możesz w ten sposób uszkodzić naturalną płytkę.

Po zdjęciu tipsów zadbaj o pielęgnację naturalnych paznokci – możesz użyć odżywki z drogerii lub posmarować płytki oliwą z oliwek.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.