Depilacja przed urlopem – którym strefom warto poświęcić szczególną uwagę?

Krzysztof Jagielski
13.06.2023

Każda z nas regularnie usuwa niechciane włoski. Na co dzień robimy to mechanicznie, dbając głównie o nogi i pachy. Jednak jest taki okres w roku, kiedy warto podejść do sprawy kompleksowo i pomyśleć o porządnej depilacji wybranych stref – na przykład z użyciem wosku. Mamy na myśli zbliżające się letnie wakacje. Urlop za pasem? Sprawdź, które strefy warto wydepilować ze szczególnym pietyzmem.

Pachy

Na początek zajmijmy się pachami, które przed latem muszą być idealnie gładkie. I nie chodzi tutaj tylko o względy estetyczne, ale również o Twój komfort i higienę. Wydepilowane pachy mniej się pocą, dzięki czemu nie musisz tak często sięgać po antyperspirant i obawiać się nieprzyjemnego zapachu np. w samolocie, autobusie czy podczas zwiedzania zatłoczonych atrakcji.

Nogi

Nie musimy chyba tłumaczyć, dlaczego nogi wymagają dokładnej depilacji przed wakacyjnym urlopem. Będziesz je pokazywać na co dzień, dlatego musisz się czuć komfortowo. Co ważne, wydepiluj nie tylko łydki, ale też uda, zwłaszcza z myślą o noszeniu kostiumu kąpielowego i krótkich sukienek.

Bikini

Latem odsłaniamy znacznie więcej ciała, szczególnie na plaży i basenie. Jeśli preferujesz skąpe bikini, to nie zapomnij o dokładnym wydepilowaniu stref intymnych – nie tylko pachwin i wzgórka łonowego, ale również szpary pośladkowej. Warto tutaj skorzystać z pomocy specjalistki. Przed samym urlopem nie ma już czasu na depilację laserową, ale na wosk zdecydowanie tak.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.