Dlaczego warto kupić pędzle do makijażu?

Mariusz Siwko
18.01.2021

Jeszcze do niedawna kolorowe kosmetyki nakładało się własnymi palcami, ewentualnie specjalnie przeznaczoną do tego gąbką. Dziś coraz popularniejsze stają się pędzle. Kupić można je w każdej drogerii, a metody ich używania podpatrzeć u profesjonalnych wizażystek. Czy warto wyposażyć swoją kosmetyczkę w pędzle? Jakie są zalety ich używania?

Akcesoria do nakładania makijażu

Akcesoria do nakładania kolorowych kosmetyków stają się coraz popularniejsze. Coraz częściej rezygnujemy z nakładania pudru czy różu własnymi palcami i sięgamy po gąbeczki, pacynki czy też pędzle. Zainteresowanie tymi produktami rozbudziły w nas profesjonalne wizażystki, które coraz dzielą się z nami przepisami na idealny makijaż. Wśród powodów popularności tych produktów należy wymienić też ich ogólnodostępność. Jeszcze kilka lat temu pędzle kupić można było tylko w profesjonalnych sklepach, a ich cena znacznie przekraczała możliwości większości kobiet. Dziś topowe i uwielbiane przez makijażystki pędzle do makijażu Hakuro można kupić, chociażby na - https://tagomago.pl/collections/hakuro. Drogeria proponuje zarówno całe zestawy, jak i pojedyncze pędzle. Co ważne, ich cena jest niezwykle atrakcyjna! Dzięki temu każda z nas może sobie na nie pozwolić, nie nadwyrężając swojego budżetu.

Zalety pędzli do makijażu

Akcesoriów do nakładania kolorowych kosmetyków nie brakuje, jednak to właśnie pędzle uważane są za te najlepsze. Dlaczego? Za ich główną zaletę uznaje się możliwość uzyskania profesjonalnego efektu makeup. Tylko z ich pomocą będzie można osiągnąć efekt konturowania twarzy, czy stworzyć smoky eyes z prawdziwego zdarzenia. Pędzle ułatwiają też wklepanie w cerę pudru i podkładu w naturalny sposób, tak aby kosmetyki nie oznaczały się od twarzy i nie tworzyły nieestetycznego efektu tapety.

Drugą zaletą pędzli do makijażu jest oszczędność. Wynika ona z tego, że pędzlem można nabrać tylko tyle produktu, ile się naprawdę potrzebuje. Dzięki temu nie marnuje się pudru, różu czy bronzera, a kosmetyki te starczają na dłużej.

Mówiąc o zaletach pędzli do makijażu, nie można też zapominać o higienie. Nakładanie kolorowych kosmetyków nimi jest o wiele bardziej higieniczne niż aplikowanie ich gąbkami czy pacynkami, a już na pewno bezpieczniejsze niż nakładanie własnymi palcami. Wynika to z tego, że włosie pędzla można dokładnie umyć i zdezynfekować, pozbywając się tym samym z niego bakterii i martwego naskórka. Mycie pędzli nie jest czasochłonne czy trudne, wystarczy wyposażyć się w mydło antybakteryjne, które wyczyści całą ich powierzchnię. Myjąc je regularnie oraz przechowując w odpowiedni sposób zyska się trwałe i solidne akcesorium makijażowe, które posłuży kilka lat, a to kolejne zalety pędzli i ich wyższość nad różnego typu gąbeczkami.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.