Dlaczego warto stosować sodę oczyszczoną na twarz?

Mariusz Siwko
06.02.2024

Soda oczyszczona to wyjątkowo uniwersalny produkt, jaki znajdziemy w praktycznie każdej domowej kuchni. Wykorzystamy ją do gotowania, pieczenia, sprzątania, usuwania uporczywych zabrudzeń, a – jak się okazuje – także do zabiegów pielęgnacyjnych. Dowiedz się, dlaczego warto stosować sodę oczyszczoną na twarz.

Efekty

Soda oczyszczona, choć nie kojarzy się z kosmetykiem pielęgnacyjnym, ma szerokie zastosowanie kosmetyczne. Przede wszystkim idealnie nadaje się do usuwania wągrów, zaskórników, a także łagodzenia trądziku.

Bezpośrednimi efektami stosowania sody oczyszczonej na twarz są:

  • Złuszczenie martwego naskórka;
  • Zwężenie porów;
  • Rozjaśnienie cery, usunięcie przebarwień;
  • Zniwelowanie trądziku;
  • Wyregulowanie pracy gruczołów łojowych;
  • Miejscowe spłycenie niewielkich zmarszczek;

Jak stosować sodę na twarz? Najlepiej w formie maseczki

Soda oczyszczona to wdzięczny produkt do pielęgnacji cery, ponieważ bardzo łatwo można z niej przygotować domową maseczkę. W sieci znajdziesz wiele przepisów, natomiast my prezentujemy te, które szczególnie dobrze sprawdzają się do pielęgnacji cery trądzikowej, z wągrami i zaskórnikami.

Bardzo łatwą w przygotowaniu maseczkę zrobisz z jednej łyżeczki sody oczyszczonej, łyżki stołowej letniego mleka krowiego lub koziego oraz dwóch łyżek żelatyny. W przypadku kuracji trądzikowej warto dodać jeszcze dwie łyżeczki soku z cytryny.

Gotową maseczkę nałóż na twarz i zostaw na około 15 minut. Po tym czasie spłucz letnią wodą, wysusz twarz papierowym ręcznikiem i zafunduj sobie jeszcze około pół godziny odpoczynku. Zabieg powtarzaj raz w tygodniu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie