Dlaczego warto zrezygnować z hybrydy (przynajmniej na jakiś czas)?

Mariusz Siwko
28.06.2022

Hybrydowe paznokcie są dziś standardem. Wiele pań regularnie odwiedza kosmetyczkę, która wykonuje manicure hybrydowy. Celem jest oczywiście znaczne poprawienie wyglądu dłoni i trzeba przyznać, że ten efekt, zwłaszcza bezpośrednio po zabiegu, jest zachwycający. My jednak przekornie chcemy Cię zachęcić do zrezygnowania z hybrydy – niekoniecznie na stałe, ale przynajmniej na kilka miesięcy. Dlaczego warto? Sprawdź te argumenty.

Zaoszczędzisz pieniądze

Wykonanie manicure hybrydowego kosztuje około 80-100 złotych, w zależności od klasy salonu kosmetycznego. Zabieg należy wykonywać co około 2 tygodnie, aby stale cieszyć się pięknym efektem. Przyznasz, że to spory wydatek, szczególnie dla średniozamożnej osoby. A gdy dodamy do tego jeszcze stopy, to kwota robi się naprawdę pokaźna. Rezygnując z hybrydy możesz więc zaoszczędzić trochę pieniędzy, które w przyszłości przeznaczysz np. na zaawansowany zabieg kosmetologiczny na twarz.

Naturalny look jest w modzie

To ważny argument przemawiający za rezygnacją z hybrydy. Pamiętaj, że w salonie kosmetycznym możesz zażyczyć sobie wykonania klasycznego manicure, z wyrównaniem paznokci, spiłowaniem płytki oraz nałożeniem lakieru. Takie paznokcie również prezentują się bardzo dobrze (co prawda krócej), a sam zabieg jest o wiele tańszy. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyś o paznokcie dbała samodzielnie.

Zminimalizujesz ryzyko poważnej choroby

Co prawda nie ma jednoznacznych dowodów na to, że naświetlanie lampą UV zwiększa prawdopodobieństwo czerniaka podpaznokciowego, ale takie ryzyko istnieje, o czym coraz głośniej mówią onkolodzy. Jeśli jesteś obciążona genetycznie chorobami nowotworowymi, to zasadne wydaje się unikanie czynników, które potencjalnie mogą spowodować rozwój raka. Zostawiamy to pod Twoją rozwagę.

Dasz odetchnąć Twoim paznokciom

Nie łudź się, że manicure hybrydowy nie ma żadnego wpływu na stan Twoich paznokci. Gdy regularnie korzystasz z tego zabiegu, to nie zauważysz pogorszenia wyglądu płytki paznokci. Jednak pamiętaj, że używanie agresywnej chemii oraz utwardzania lampą UV może osłabiać paznokcie, prowadzić do ich rozdwajania oraz łamliwości. Dobrze więc będzie przez jakiś czas zrezygnować z tego zabiegu, w zamian stosując intensywną pielęgnację paznokci.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.