Farbowanie włosów na rudy. Jaki odcień rudego mi pasuje?

Antoni Kwapisz
25.03.2016

Rudy kolor już dawno przestał być postrzegany jako niedzisiejszy i nieatrakcyjny. Wiele kobiet pragnie, aby rudości zagościły na ich głowach, jednak bardzo często nieumyślnie wybierają właściwy kolor. Sprawiają tym samym, że zamiast wydobyć atuty swojej urody i jej piękno, niestety podkreślają swoje defekty. Zobacz, jak właściwie dobrać kolor rudego, aby idealnie komponował się z Twoją urodą!

Rude włosy

Rudy kolor to nie tylko ten, który jest naturalny i posiadany od urodzenia. Rudy można także uzyskać poprzez koloryzację włosów. Należy jednak podejść do niej rozważnie. Co to oznacza? Chodzi o to, aby nie decydować się na rudości tylko dlatego, że są one dla Ciebie atrakcyjne. Indywidualne upodobanie może w tej kwestii zawieść, a kolor, który zagości na Twojej głowie, odbierze Twojej urodzie to co masz w sobie najpiękniejsze, wydobywając to co nieatrakcyjne. Poniżej znajdziesz wytyczne, kiedy unikać rudego, a kiedy śmiało możesz nanieść go na swoje włosy i w jakim kolorze.

Rude farby do włosów

Decydując się na farbowanie włosów na rudy, pamiętaj, że dopasowanie koloru to jedno. Ważne jest także, aby wybrana farba była profesjonalna, czyli odzwierciedliła kolor widniejący na opakowaniu na strukturze włosa. Pożądane jest również to, aby obok koloryzacji, umożliwiała pielęgnację, dzięki zawartości odżywczych składników, np. olejków. Taka jest farba miedziany rudy Garnier Olia, a w gamie farb tej marki znajdziesz dodatkowo wiele innych odcieni rudego.

Unikaj rudości, gdy…

Mimo, że jest wiele odcieni rudego, nie oznacza, że wśród nich znajdziesz taki, który będzie do Ciebie pasował. Niestety rudy to specyficzny kolor, który źle dobrany, może pogorszyć nie tylko Twoją fryzurę, ale także ‘zabrać’ Twojej urodzie, to co ma pięknego. Pamiętaj zatem, aby unikać rudości, gdy posiadasz problematyczną cerę. Chodzi tutaj głównie o skłonności do pojawiania się nowych zanieczyszczeń i niedoskonałości w postaci rumienia lub zaczerwienień. Rudy kolor podkreśli te defekty, a Ty przecież starasz się je ukryć. Dlatego też odcienie rudego sprawdzają się wówczas, gdy masz gładką i wręcz nieskazitelną cerę.

Dobieranie rudego koloru

  • jeżeli chcesz, aby rudy kolor był naturalny, postaw na stonowane barwy, wpadające w blond lub brąz
  • ogniste czerwienie pasują kobietom o wyraźnej osobowości i nieskazitelnej skórze twarzy
  • rudy w odcieniu tycjan to idealny wybór, jeżeli masz zimną karnację i jasne oczy - niebieskie lub zielone
  • chłodny typ urody idealnie skomponuje się z równie chłodnymi rudościami, wówczas możesz wybrać rudy, który wpada w granat lub bordowy; przy chłodnej urodzie bezwzględnie zrezygnuj z ciepłych rudości, które sprawdzają się przy ciepłych karnacjach, możesz wtedy wybrać rudy wpadający w kasztan
  • jeżeli masz odważną osobowość, możesz postawić na ogniste rudości wydobywające i podkreślające Twój awangardowy styl
  • brzoskwiniowa karnacja i piwne oczy to idealne podłoże dla kolorów rudych wpadających w mahoń, wówczas cała uroda wygląda delikatnie, ale i wyraźnie

Pamiętaj, że obok wybrania koloru i farby, która ten odcień pomoże Ci uzyskać, nie możesz zapomnieć o pielęgnowaniu włosów. Pozostawione same sobie i narażone na czynniki je niszczące szybką ulegną zniszczeniu i nawet po profesjonalnie przeprowadzonej koloryzacji, nie będą wyglądały atrakcyjnie.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.