Ginekologia estetyczna - powrót do satysfakcji seksualnej

Krzysztof Jagielski
01.06.2021

Osiąganie satysfakcji z życia seksualnego jest bardzo ważne. To dzięki współżyciu można rozładować napięcie, spełnić swoje fantazje czy spędzić czułe chwile z partnerem. Niestety czasami problemy związane ze strefami intymnymi sprawiają, iż życie seksualne nie wygląda tak, jak tego oczekujemy. Na ratunek przychodzi wówczas ginekologia estetyczna, która dla wielu kobiet jest koniecznością.

Ginekologia estetyczna - czy jest się czego bać?

Każde ciało jest inne, i to jest piękne. Niestety czasami te różnice sprawiają, że osiąganie satysfakcji seksualnej jest bardzo utrudnione albo wręcz niemożliwe. Przez to kobieta może odczuwać wstyd, niechęć do zbliżeń. Taki stan rzeczy ma zaś wpływ na relacje z partnerem, poczucie zadowolenia i jakość związku. Nie warto się męczyć, warto natomiast czerpać z życia i korzystać z rozwiązań, które daje współczesna ginekologia.

Ginekologia estetyczna jest potrzebna. Niestety wciąż wiele kobiet, mimo potrzeby, ma wątpliwości, czy skorzystać z oferowanych rozwiązań. Czynników może być wiele, poczynając od nieśmiałości i wstydu, aż po obawy związane z poziomem bezpieczeństwa zabiegów. Trzeba podkreślić fakt, iż w takich miejscach pracują ludzie doświadczeni, posiadający odpowiednie kwalifikacje. Nie trzeba obawiać się więc wyśmiania czy oceniania. Ginekologia estetyczna jest po to, aby pomagać. Warto również zaznaczyć, że postępy w tej kwestii są znaczne. Wiedza, nowe możliwości i specjalistyczny sprzęt sprawiają, iż ból podczas zabiegów jest zminimalizowany albo nawet nieodczuwalny, a ryzyko powikłań naprawdę niewielkie. Z pewnością więc nie ma się czego bać i warto skorzystać z możliwości, jakie daje nam ginekologia estetyczna.

Co warto wybrać?

Możliwości w kwestii zabiegów ginekologii estetycznej są bardzo duże. Najczęściej panie decydują się na:

  • Labioplastykę - idealna dla kobiet, które nie są zadowolone z wyglądu albo rozmiaru warg sromowych. To nie tylko zabieg poprawiający komfort psychiczny, ale również ułatwiający codzienne funkcjonowanie. Często zdarza się bowiem tak, że zbyt duże wargi sromowe mniejsze wystają, ocierają się o bieliznę, co sprawia ból. Taki zabieg niweluje również ryzyko infekcji, związane ze zbyt dużymi wargami sromowymi mniejszymi. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu jest ciąża, miesiączka, problemy związane z krzepliwością krwi, infekcje okolicy sromu oraz pochwy, cukrzyca, choroby nowotworowe.
  • Powiększanie punktu g - możliwe dzięki wykorzystaniu odpowiedniego preparatu, którego bazą jest kwas hialuronowy. Efekty są widoczne zaraz po zabiegu. Dzięki niemu kobieta odczuwa intensywniejsze doznania seksualne, większy komfort współżycia, wzrost libido. Kończą się problemy związane z suchością pochwy czy swędzeniem. To doskonały sposób na lepsze doznania seksualne, poprawę samooceny i atmosfery w związku.
  • Modelowanie warg sromowych - odpowiedni zabieg dla kobiet, które nie są do końca zadowolone z wyglądu tej części ciała. Dzięki zabiegowi kobieta odczuwa większą pewność siebie, czuje się bardziej atrakcyjne. Wymarzone wargi sromowe sprawiają, że kontakty seksualne są lepszej jakości, a kobieta jest zadowolona z tej sfery życia.

Ginekologia estetyczna to nie tylko sposób na lepsze życie seksualne i pewność siebie. To także większy komfort i pozbycie się problemów, takich jak bolesne otarcia, suchość pochwy czy częste infekcje.

Podsumowanie

Każdy człowiek potrzebuje seksu w życiu. Udane życie seksualne jest istotne. Jeśli coś w wyglądzie albo cechach Twoich okolic intymnych Ci przeszkadza, nie wahaj się i udaj na konsultację do lekarza specjalisty. Pamiętaj, że wstyd należy zostawić za drzwiami gabinetu. Specjaliści widzieli już w swojej karierze bardzo dużo i na pewno chcą Ci pomóc. Zabiegi nie są niebezpieczne, a mogą naprawdę odmienić Twoje życie i to nie tylko te seksualne, ale również codzienne.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.