Grombre, czyli gorący trend w stylizacji fryzur

Mariusz Siwko
26.07.2019

Branża fryzjerska co jakiś czas jest wręcz opanowywana przez nowe mody, których źródłem najczęściej są portale społecznościowe – na czele z Instagramem. Przeżyliśmy już szał na ombre, no to teraz przyszedł czas na coś zupełnie innego. Grombre to bez wątpienia bardzo gorący trend, który powinien utrzymać się przez kilka sezonów. Sprawdź, na czym to polega i czy z fryzurą w stylu grombre będzie Ci do twarzy!

Grombre: co to takiego?

Słowo „grombre” pochodzi od połączenia „grey” (szary) oraz „ombre” (jest to technika farbowania włosów w taki sposób, aby poszczególne barwy się przenikały i jedna płynnie przechodziła w drugą). Jak nietrudno się domyślić w tym trendzie chodzi o to, aby farbować kosmyki na odcienie szarości, dzięki czemu wyglądają tak, jak na zaawansowanym etapie siwienia.

Szaleństwo? Nie do końca. Siwizna jest bardzo modna w stylizacji fryzur już od kilku sezonów. Instagramerki wypromowały szał na tzw. „granny hair”, czyli po prostu siwe włosy, noszone nawet przez bardzo młode dziewczyny. Celem jest nie tylko dodanie sobie lat, ale też wywołanie efektu WOW w towarzystwie. Nie da się ukryć, że siwizna na młodej głowie wygląda intrygująco i niekonwencjonalnie.

Grombre to taki stan pośredni i ciekawe rozwiązanie dla pań, które niekoniecznie chcą mieć całkiem siwe włosy, ale szukają jakiejś odmiany i tym razem planują postawić na bardzo odważną stylizację fryzjerską. Najczęściej mamy tutaj do czynienia z płynnym połączeniem siwego z czarnym, dzięki czemu srebrzyste kosmyki są jeszcze lepiej zaakcentowane.

Dobrze wykonana fryzura w stylu grombre kojarzy się z romantyzmem, zwiewnością, dekadencją. Będzie zatem fajnym wyborem na jesień i zimę, kiedy wiele z nas wpada w melancholijny nastrój i chce to podkreślić swoim wyglądem.

Czy grombre to opcja dla Ciebie?

Jeśli lubisz odważne, nietypowe stylizacje, to jak najbardziej! Nie ma dolnej granicy wieku dla fryzury grombre. Możesz sobie na nią pozwolić zarówno wtedy, gdy masz 20 lat, jak i wtedy, gdy dawno przekroczyłaś już trzydziestkę.

Rada

Grombre to fantastyczny sposób na ukrycie faktu, że już zaczął się u Ciebie etap naturalnego siwienia włosów.

Pamiętaj również, że siwy może mieć różne odcienie, co pozwala dobrać ten typ fryzury do praktycznie każdego rodzaju karnacji i stylu ubierania. Zaintrygowana? W takim razie zaszalej przy najbliższej wizycie u fryzjera!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.