Jak przyspieszyć wysychanie lakieru do paznokci?

Znasz to? Pomalowałaś paznokcie w ostatniej chwili i już wiesz, że za kilka minut będziesz spóźniona na ważne spotkanie. Co robisz? Oczywiście odprawiasz „gusła”, które mają przyspieszyć wyschnięcie lakieru. Zamiast tego lepiej jest zastosować kilka sprawdzonych sposobów. Poznaj skuteczne metody na szybsze schnięcie lakieru do paznokci.

Woda z lodem!

Świetny, choć mało znany sposób. Przed nałożeniem lakieru przygotuj sobie miseczkę z odrobiną wody, do której włóż kostki lodu. Następnie zaaplikuj lakier i delikatnie wsuń palce do środka. Nie bój się – dobry lakier na pewno się nie zmyje. Ta metoda nie tylko przyspieszy wysychanie lakieru, ale też go utrwali. Spróbuj koniecznie!

Suszarka do włosów

Jeśli masz w domu suszarkę z funkcją chłodnego nawiewu, to jesteś wygrana. To urządzenie znacząco przyspieszy wysychanie lakieru do paznokci i już po 2-3 minutach będziesz mogła zacząć się ubierać na wielkie wyjście. Pamiętaj, aby nie traktować lakieru gorącym powietrzem, a nawiew ustawić na minimalny.

Specjalny lakier

W dobrej drogerii możesz kupić lakier, który przyspiesza schnięcie lakieru do paznokci. Zwykle aplikuje się go w aerozolu. Cienka warstwa środka znacząco zwiększy tempo wysychania lakieru, a przy tym nie wpłynie na jego bazowy kolor.

Im cieńsza warstwa, tym lepiej

Zapomnij o nieskutecznej metodzie, która jest promowana w Internecie. Chodzi o nakładanie wielu warstw lakieru, co rzekomo przyspiesza wysychanie. To nieprawda – jest dokładnie odwrotnie. Im więcej warstw nałożysz na paznokcie, tym lakier będzie schnąć dłużej. W dodatku bardzo łatwo można doprowadzić do komicznego efektu pogrubienia płytki paznokcia. Wielowarstwowy manicure bez profesjonalnego utwardzenia daje też gwarancję odpryskiwania lakieru.

Na przyszłość

Aby przyspieszyć wysychanie lakieru, zacznij kompleksowo dbać o paznokcie. To naprawdę działa! Staraj się regularnie smarować płytki i skórki wokół olejkiem pielęgnacyjnym. Bezpośrednio przed nałożeniem lakieru dokładnie oczyść paznokcie i delikatnie spiłuj płytki – dzięki temu lakier będzie lepiej przylegać, a to pozwoli Ci zastosować cieńszą warstwę, która o wiele szybciej wyschnie.

Wypróbuj jeden z naszych sposobów przy najbliższej okazji i przekonaj się, że one naprawdę działają. Szczególnie polecamy patent z suszarką do włosów, która jest o wiele skuteczniejsza niż klasyka gatunku, czyli chuchanie na palce i dynamiczne machanie dłońmi.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.