Jak wybrać gabinet do zabiegu HIFU?

Krzysztof Jagielski
23.04.2021

HIFU niezmiennie utrzymuje się na szczytach popularności wśród zabiegów upiększających. Nikogo ten fakt nie powinien dziwić, bowiem HIFU znane jest z tego, że szybko i bezpiecznie potrafi usunąć mankamenty, z którymi pacjent boryka się od lat. W parze z rosnącą popularnością zabiegów HIFU, przybywa gabinetów, które oferują ich wykonanie. Czym się kierować w wyborze? Czy każdy gabinet wykona ten sam zabieg równie skutecznie? Czy każdy gabinet wykona zabieg bezpiecznie dla pacjenta?

Zabiegi HIFU nie są lekarstwem na wszystkie dolegliwości!

Już na etapie przeglądania ofert i pierwszego kontaktu z gabinetem mamy szansę zorientować się, że rozpiętość zastosowań HIFU jest szeroka, a w przypadku niektórych gabinetów wręcz bardzo szeroka. Choć, rzeczywiście, zabiegi można wykonywać na różne partie ciała, nie każdą bolączkę mogą zażegnać. Efekt zabiegów HIFU to przede wszystkim lifting i należy o tym pamiętać. Zabieg nie ma szans spowodować utraty masy ciała, zredukować widocznych naczynek lub przebarwień. Jeśli więc trafisz na gabinet, w którym ktoś Cię zapewnia o skuteczności HIFU “na wszystko”, możesz mieć pewność, że albo rozmawiasz z osobą niekompetentną, albo próbującą Cię oszukać.

Bezpiecznie i skutecznie

Zabiegi HIFU uchodzą za całkowicie bezpieczne, jednak jest tu pewna nieścisłość. Co prawda, w ich wyniku nie dochodzi do żadnych zewnętrznych uszkodzeń skóry, ale penetrują warstwy głębiej położone i robią to intensywnie. Z tego powodu, nie w każdym obszarze naszego ciała taki zabieg można wykonać. Bardzo wrażliwym punktem są przykładowo okolice oczu i tutaj zastosowanie HIFU niesie zbyt duże ryzyko powikłań. Z drugiej strony, właśnie na tej intensywności i sile ultradźwięków powinno pacjentowi zależeć najbardziej, ponieważ od nich zależy skuteczność HIFU. Te czynniki są ściśle powiązane z maszynami, które stosują gabinety. Choć w teorii wszystkie działają dokładnie tak samo, w praktyce, różnice w uzyskanych efektach mogą być ogromne. Kluczem w uzyskaniu pożądanych rezultatów jest precyzyjne określenie właściwej mocy oddziałujących fal oraz głębokości, na jakiej mają się skoncentrować. Łatwo się można domyślić, że trudno to wszystko osiągnąć, gdy do dyspozycji mamy nieprecyzyjną maszynę o zbyt niskiej mocy. Pani Ewa Pomorska, właścicielka salonów ArtLady, podkreśla:

Wiele maszyn, oferowanych przez producentów, trudno nazwać profesjonalnymi. Gabinety decydują się na nie, bo oferta wygląda kusząco, lecz niestety jakość zabiegów z ich zastosowaniem pozostawia wiele do życzenia. Ja takiego ryzyka podejmować nie chciałam, więc od razu wyposażyłam gabinety w certyfikowane maszyny medyczne. Jest to sprzęt najnowszej generacji, którym niewiele gabinetów może się pochwalić. Dzięki temu mam pewność, że zabiegi wykonujemy prawidłowo, a rewelacyjne efekty widoczne są gołym okiem.

Jak więc wybrać gabinet z zabiegami HIFU?

Jeśli szukasz gabinetu, który wykona zabieg skutecznie, a zarazem bezpiecznie - wybierz ten, w którym wykorzystuje się nowoczesny i precyzyjny sprzęt. Bezapelacyjnie, zabieg powinna poprzedzić konsultacja i wywiad medyczny, w czasie których specjalista porozmawia z Tobą o możliwych efektach, wyjaśni na czym polega technologia HIFU, określi obszary zabiegowe i wykluczy ewentualne przeciwwskazania. Zapoznaj się również z opiniami pacjentów, które pozwolą Ci stwierdzić, czy wybrany gabinet rzeczywiście posiada tak duże doświadczenie, jakie podaje. W profesjonalnym gabinecie będziesz mieć możliwość rozmowy, zadania pytań i wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. HIFU jest zabiegiem medycznym, więc nie sugeruj się tylko ceną! Twoje zdrowie i bezpieczeństwo są tu o wiele ważniejsze.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.