Jak wydłużyć świeży wygląd włosów? Proste sposoby

Mariusz Siwko
05.11.2020

Jeśli masz długie włosy, w dodatku z tendencją do kręcenia się, to na pewno wiesz, jak problematyczne jest ich codzienne mycie. Musisz na to przeznaczyć dużo czasu, najlepiej wieczorem, bo przecież rano spieszysz się do pracy, musisz wyszykować dzieci i pamiętać o tysiącu innych spraw. Czy jednak wiesz, że istnieją proste sposoby na to, aby wydłużyć świeży wygląd włosów? Zdradzamy je w naszym poradniku.

Upinanie i wiązanie

Nawet solidnie przetłuszczone włosy będą wyglądać znacznie lepiej, gdy zwiążesz je np. w kucyk. Wypróbuj również różne metody upinania, dobierając je do kształtu twarzy i Twojego ulubionego stylu. Pamiętaj jednak, że ten sposób działa tylko na krótką metę – upięte czy związane włosy jeszcze szybciej się przetłuszczają, dlatego pod koniec dnia i tak nie unikniesz konieczności ich umycia.

Suchy szampon

Jeśli musisz szybko przywrócić swoje włosy do stanu używalności, a nie masz czasu na standardowy zabieg pielęgnacyjny, to koniecznie wypróbuj suchy szampon. Ten niepozorny i mało rozpowszechniony kosmetyk potrafi zdziałać cuda. Przy jego pomocy możesz osiągnąć estetyczny i świeży efekt nawet w firmowej łazience. Takiego szamponu się nie spłukuje – cała tajemnica tkwi w tym, że wiążę on cząsteczki brudu oraz sebum, dzięki czemu pasma wyglądają tak, jakbyś dopiero co je umyła. Suchy szampon trzeba jednak zmyć z włosów pod koniec dnia.

Unikaj czapek i innych nakryć głowy

Pewnie, że zimą ta rada nie będzie miała zastosowania, ale jeśli na przykład latem regularnie spacerujesz w kapeluszu, to spróbuj zakładać go nieco rzadziej. Dzięki temu Twoje włosy będą miały stały kontakt z powietrzem, co pozytywnie wpłynie na ich świeży wygląd. Dodatkowo warto pamiętać, że wszelkie nakrycia głowy podnoszą temperaturę skalpu, przez co gruczoły łojowe zaczynają produkować więcej sebum – a to oczywiście powoduje przetłuszczanie się pasm.

Mniej środków do stylizacji

Nieświeży wygląd fryzury często jest efektem stosowania agresywnych środków kosmetycznych do stylizacji, takich jak pianki, żele czy tym bardziej lakiery. Ogranicz ich używanie lub w ogóle z nich zrezygnuj, stawiając na naturalny, minimalistyczny look. Przekonasz się, że Twoje pasma wolniej się brudzą, a skóra głowy nie przetłuszcza tak szybko, jak dotychczas.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.