Jak wykonać trwały manicure w domu?

Krzysztof Jagielski
17.05.2022

Nie masz czasu na wizytę u kosmetyczki? A może chcesz trochę odpocząć od hybrydy lub aktualnie nie możesz sobie na nią pozwolić z przyczyn finansowych? Nadal możesz zadbać o wygląd swoich paznokci w domu. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś samodzielnie wykonała manicure, ale co z jego trwałością? To odwieczny problem, który można dość łatwo rozwiązać. Mamy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek.

Dokładnie oczyść płytkę paznokcia

To podstawa, aby mieć jakiekolwiek szanse na utrzymanie się manicure przez kilka dni. Wiele pań niestety bagatelizuje znaczenie oczyszczenia płytki paznokcia przed aplikacją lakieru. Tymczasem wszelkie zabrudzenia czy tłusta powierzchnia uniemożliwiają dokładne przyleganie lakieru do płytki,  tym samym osłabiając trwałość manicure.

Lodowa kąpiel

Znasz ten trik? To super rozwiązanie dla pań, które nie mają w domu utwardzacza, a nie mogą też sobie pozwolić na to, aby czekać kilkanaście minut na całkowite wyschnięcie lakieru. Zasada jest prosta: po nałożeniu lakieru włóż paznokcie do miski wypełnionej lodem, ewentualnie lodowatą wodą. Trzymaj przez kilkanaście sekund, po czym wyjmij palce i po kilku chwilach wytrzyj dłonie papierowym ręcznikiem. Taka lodowa kąpiel utwardzi lakier, tym samym wydłużając trwałość manicure.

Wykonaj manicure wieczorem

Na trwałość manicure największy wpływ ma intensywność korzystania z dłoni. Jeśli w kilka chwil po wykonaniu zabiegu zaczniesz pisać na klawiaturze czy np. sprzątać mieszkanie z użyciem agresywnych środków chemicznych, to nie masz co liczyć na utrzymanie się lakieru przez kilka dni. Właśnie dlatego warto wykonać manicure wieczorem, tuż przed położeniem się spać. Będziesz miała pewność, że przez minimum 8 godzin nie uszkodzisz warstwy lakieru, co powinno wpłynąć na wydłużenie trwałości efektów zabiegu.

Użyj porządnego lakieru

Na koniec zasadnicza porada. Nie licz na to, że uda Ci się wykonać trwały manicure w domu przy użyciu byle jakiego lakieru za kilka złotych. Skoro i tak oszczędzasz na usłudze kosmetyczki, to możesz chyba pozwolić sobie na głębsze sięgnięcie do kieszeni i zakup lakieru dobrej markiza 50-60 złotych. W końcu posłuży Ci on dłużej niż tylko jeden raz.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.