Jak zachować wakacyjną opaleniznę na dłużej? Sprawdź te proste sposoby!

Krzysztof Jagielski
24.07.2018

W naszym klimacie możemy co najwyżej pomarzyć o utrzymaniu oliwkowej cery przez cały rok. Nic więc dziwnego, że coraz więcej Polaków decyduje się na wakacyjne wojaże do cieplejszych krajów, by nacieszyć się słońcem i złapać upragnioną opaleniznę. Jeśli do tej pory zawsze żegnałaś ją już po kilku tygodniach od powrotu z urlopu, to tym razem wykorzystaj sprawdzone sposoby na zachowanie wakacyjnej opalenizny na dłużej. Podajemy je w naszym poradniku.

Letni prysznic zamiast gorącego

Podstawą w walce o utrwalenie opalenizny jest zrezygnowanie, przynajmniej na jakiś czas, z gorących kąpieli. Znacznie lepiej będzie brać szybki prysznic pod letnią, a nawet chłodną wodą. Wysoka temperatura przesusza skórę, co prowadzi do przyspieszonego rogowacenia naskórka i jego ścierania – oczywiście razem z opalenizną.

Nawilżanie

Musisz o nim pamiętać jeszcze będąc na wakacjach. Po każdym zejściu z plaży czy basenowego leżaka, wetrzyj w skórę balsam nawilżający. Najlepsze są produkty na bazie awokado i olejku arganowego, które mają także właściwości przyciemniające.

Rada

Po powrocie do domu możesz natomiast wypróbować balsam brązujący.

Uzupełnij dietę

Jeśli zależy Ci na jak najdłuższym zachowaniu wakacyjnej opalenizny, to koniecznie zmień swój jadłospis. Nie może w nim zabraknąć produktów bogatych w witaminę A, która odpowiada za wygląd skóry i przyspiesza regenerację naskórka.

Kolejnym ważnym składnikiem diety sprzyjającej pięknej opaleniźnie jest karoten. Odpowiada on m.in. za pigmentację skóry. Bogatym źródłem karotenu są oczywiście marchewki, ale też dynia czy sałata.

Peeling kawowy

Dlaczego akurat kawowy? Ponieważ kawa powoduje ciemnienie skóry (podobnie jak włosów – dlatego nie nakładaj jej na blond kosmyki). Peeling na bazie kawowych fusów jest świetnym sposobem na zachowanie opalenizny na dłużej.

Wbrew obiegowej opinii ścieranie naskórka nie przyspiesza pożegnania z oliwkowym kolorem skóry. Jest dokładnie odwrotnie. To głębsze warstwy skóry zyskują ciemniejszą barwę pod wpływem promieniowania słonecznego, dlatego warto je odsłonić przy pomocy domowego peelingu.

Rada

Przed wyjazdem na wakacje w przyszłym roku także wykonaj sobie peeling kawowy. Odświeżona skóra jest bardziej podatna na opalanie.

Jeśli zastosujesz się do tych rad, bez problemu utrwalisz wakacyjną opaleniznę i będziesz nią czarować minimum kilka tygodni dłużej, nawet do późnej jesieni. Przyznasz chyba, że warto się postarać?

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.