Jak zadbać o swoją skórę zimą?

Mariusz Siwko
18.12.2019

Kalendarzowa jesień za chwilę się kończy, zima tuż za progiem, a wraz z nią pojawi się wiele negatywnych czynników wpływających na naszą skórę. Jest to dobry moment na przypomnienie kilku podstawowych zasad, dzięki którym unikniemy problemów ze skórą.

Zima to niskie temperatury, chłodny wiatr, brak słońca, a także ogrzewanie włączone w domu i pracy. Wszystko to sprawia, że znacznie trudniej zachować zdrową i piękną cerę. Szczególnie dotyczy to osób o skórze wrażliwej, suchej i naczynkowej. Skóra w tym okresie jest osłabiona i pojawiają się na niej oznaki zmęczenia. Na szczęście możemy temu przeciwdziałać.

Przede wszystkim skórę należy odpowiednio nawilżyć i odżywić. Zanim jednak się za to zabierzemy warto jest usunąć martwy naskórek, dzięki czemu składniki odżywcze kremów i balsamów będą się znacznie lepiej wchłaniać. W tym celu najlepiej udać się do kliniki urody i wykonać w niej zalecony przez kosmetologów peeling chemiczny lub enzymatyczny. Stosujmy sera i kremy bogate w składniki aktywne takie jak witamina A i E. Na twarz można nakładać tłuste kremy lub oleje z migdałów czy konopi – ochronią one naszą skórę przed negatywnym wpływem mrozu.

Część z nas zapomina o tym, że również w czasie zimy należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi (szczególnie silne są promienie odbijające się od śniegu). Krem z filtrem jest więc niezbędny.

W miarę możliwości należy zadbać, aby pomieszczenia w których przebywamy były odpowiednio nawilżone (ogrzewanie wysusza wnętrza). Jeśli jest to trudne, zawsze można spryskiwać skórę wodą termalną oraz stosować silnie działające nawilżające sera.

Na pewno przydatna będzie też pomoc specjalistów. Warto zajrzeć do kliniki urody i zasięgnąć rady kosmetologów, jakie zabiegi będą najlepsze dla naszej skóry. Jest sporo zabiegów terapeutycznych, które sprawią, że nasza skóra również podczas zimy zachowa piękny, zdrowy wygląd. Jeżeli nie mamy czasu na pełną terapię zabiegową, warto zainteresować się zabiegami bankietowymi takimi jak infuzja tlenowa DermaOXY czy pielęgnacyjny zabieg Geneo.

Zima to trudny okres dla naszej skóry. Stosując się jednak do powyższych zaleceń uda nam się zachować ją w pełnym zdrowiu.

Porady przygotowane przez warszawską klinikę urody Beauty Duty.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.