Jak zadbać o zjawiskowy look na bal sylwestrowy? Skorzystaj z naszych wskazówek

Mariusz Siwko
12.12.2022

W tym roku już nie odpuścisz – musisz w końcu posmakować zabawy sylwestrowej z prawdziwego zdarzenia. Jeśli miejsce jest już wybrane, to nie pozostaje nic innego jak odpowiednio przygotować się do wielkiego balu. Nie musisz od razu wydawać kroci na oszałamiającą sukienkę. Jest mnóstwo innych sposobów na to, aby w sylwestrową noc prezentować się zjawiskowo. Kilka wskazówek znajdziesz w naszym poradniku.

Wyśpij się!

Niby nic wielkiego, ale działa cuda! Po świętach możesz być nieco przemęczona ciągłym gotowaniem i sprzątaniem, dlatego pamiętaj, aby przed sylwestrową nocą porządnie się wyspać. Może warto zawieźć dzieci do dziadków już dzień wcześniej? Wyspana przekonasz się, że Twoja cera promienieje.

Zainwestuj w make-up

Podstawą sylwestrowego looku jest porządny makijaż. Jeśli masz ograniczony budżet na przygotowania, to radzimy przeznaczyć go w całości na profesjonalny make-up. Zapłacisz 150-200 złotych, ale naprawdę będziesz wyglądać świetnie.

Pamiętaj o dodatkach

Nawet jeśli nie możesz sobie pozwolić na zakup nowej sukienki, to na pewno masz w garderobie zwykłą małą czarną. To w zupełności wystarczy, o ile zadbasz o gustowne i efektowne dodatki. Pamiętaj, że w sylwestrową noc masz prawo błyszczeć, i to dosłownie, dlatego postaw na biżuterię, brokat, świecące kamienie, torebkę ze zdobieniami itd.

Nie kombinuj z przesadnie skomplikowaną fryzurą

Wiele pań przed sylwestrową nocą spędza kilka godzin na fotelu w salonie fryzjerskim, oczekując rewelacyjnej, wymyślnej fryzury. Tymczasem wcale nie jest to najlepszy pomysł. Taka fryzura może się łatwo zniszczyć jeszcze przed witaniem nowego roku, a sama raczej nie będziesz w stanie jej poprawić. Dlatego lepiej postaw na proste, praktyczne upięcie, w którego wykonaniu pomoże Ci np. koleżanka.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie