Których zakładów fryzjerskich powinnaś unikać?

Mariusz Siwko
21.09.2022

Wybór fryzjera to bardzo ważna decyzja dla każdej z nas. Znalezienie tego idealnego jest wielkim szczęściem. Często niestety musi minąć dużo czasu, zanim przekonamy się do konkretnego fryzjera, po drodze testując różne zakłady. Ostateczny wybór nie powinien zależeć wyłącznie od jakości modelowania i koloryzacji, ale też od wielu innych czynników. W naszym poradniku podpowiadamy, których zakładów fryzjerskich powinnaś za wszelką cenę unikać.

Takich, w których nie dba się o higienę

Jeśli podczas pierwszej wizyty w salonie widzisz, że nikt specjalnie nie przejmuje się higieną, to nie planuj kolejnego razu – nawet jeśli efekt pracy fryzjera będzie świetny. Nie ryzykuj złapania jakiejś choroby zakaźnej, wszawicy czy innego świństwa.

Obgadywanie klientek

To skrajny przykład braku profesjonalizmu. Owszem, w salonach fryzjerskich dużo się rozmawia, ale nigdy tematem nie powinny być inne klientki. Gdy słyszysz, jak fryzjer naśmiewa się z osoby, która niedawno gościła na jego fotelu, to wręcz od razu podziękuj za dalsze przeprowadzanie zabiegu.

Wyraźny pośpiech

Jest czymś normalnym, że oblegane salony fryzjerskie muszą pracować na pełnych obrotach, natomiast nigdy nie powinno się to odbywać kosztem klientek. Jeśli w salonie panuje wyraźny chaos, jesteś popędzana, a fryzjer zaczyna się spieszyć, przez co jego praca jest niedokładna, to trudno rekomendować takie miejsce.

Nieprzyjemna atmosfera

To da się wyczuć podczas wizyty w salonie. Jeśli pomiędzy pracownikami panuje zła atmosfera, wyraźnie da się zauważyć, że są ze sobą skonfliktowani (może walczą o klientki?), to przebywanie w takim miejscu nie stanowi żadnej przyjemności – a przecież wizyta u fryzjera służy również relaksowi, prawda?

Brak wyjściowego cennika

Wiele zakładów fryzjerskich ewidentnie naciąga swoje klientki. W jaki sposób? To proste: nie podają żadnego cennika, fryzjer określa cenę w przybliżeniu, po czym już po wykonaniu usługi okazuje się, że jest znacznie drożej. Unikaj takich miejsc.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie