Labioplastyka – zadbaj o wygląd i komfort miejsc intymnych

Mariusz Siwko
20.12.2019

Zabiegi ginekologii estetycznej to nie tylko kwestia poprawy wyglądu kobiecych miejsc intymnych. W wielu przypadkach leczą również wstydliwe dolegliwości oraz zwiększają pewność siebie i radość z życia seksualnego. Jednym z takich zabiegów jest labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych. Wykonana nowoczesną metodą, za pomocą lasera Mona Lisa Touch, nie jest tak inwazyjna, jak zabiegi z użyciem skalpela.

Korekta warg sromowych – dla kogo?

Korekta warg sromowych to bardzo ważny zabieg ginekologii estetycznej dla wielu kobiet. Dlaczego? Przerost warg sromowych wiąże się nie tylko z nieestetycznym wyglądem miejsc intymnych, ale również z dużym dyskomfortem podczas codziennego funkcjonowania. Nietypowa anatomia warg sromowych może powodować:

  • trudności z utrzymaniem higieny intymnej - duża powierzchnia oraz częste podrażnienia sprzyjają rozwojowi drobnoustrojów, a w zaawansowanych przypadkach mogą prowadzić do tworzenia się brodawek,
  • dyskomfort podczas uprawiania aktywności fizycznej - jazda na rowerze czy bieganie mogą wręcz powodować urazy, otarcia i krwawienie,
  • niekomfortowe i bolesne stosunki płciowe - podczas współżycia zbyt duże wargi sromowe mogą być zaciągane do wnętrza pochwy i ocierane podczas stosunku.

Labioplastyka laserowa – skuteczna alternatywa dla skalpela

Ponieważ dolegliwości związane z przerostem warg sromowych, negatywnie wpływają na komfort życia, warto pozbyć się tego problemu raz na zawsze. Obok bardziej inwazyjnego zabiegu chirurgicznego, dostępne są równie skuteczne zabiegi laserowe, np. labioplastyka Mona Lisa Touch wykonywana przez specjalistów z katowickiego Centrum DER-MED. Jest to nowoczesny laser, który umożliwia przeprowadzenie bezpiecznego zabiegu zmniejszania warg sromowych. Zabieg polega na wycięciu nadmiaru skóry i nadaniu wargom sromowym nowego, prawidłowego kształtu. Ślady po laserowej labioplastyce krocza goją się dużo szybciej, a okres rekonwalescencji jest istotnie krótszy niż po interwencji chirurgicznej. Labioplastyka laserowa nie wymaga hospitalizacji, po zabiegu można od razu wrócić do domu. 

Labioplastyka laserowa przynosi efekty porównywalne z tymi osiągniętymi za pomocą skalpela. Niektórzy specjaliści medycyny estetycznej uważają nawet, że labioplastyka laserowa za pomocą lasera Mona Lisa Touch, przynosi relatywnie lepsze rezultaty w porównaniu do procedury wykonanej skalpelem. Laser stymuluje bowiem koagulację leczonej tkanki, dzięki czemu przyspiesza gojenie się rany po zabiegu. Zmniejsza też ryzyko powstawania blizn pooperacyjnych, redukuje obrzmienie obszaru zabiegowego, zmniejsza dyskomfort po zabiegu i skraca czas rekonwalescencji do minimum.

Większa satysfakcja z seksu i inne efekty labioplastyki

Bezpośrednio po labioplastyce wargi sromowe będą lekko obrzmiałe przez 7-14 dni. Do współżycia można powrócić po około 4-6 tygodniach. Przez ten czas trzeba szczególnie dbać o higienę intymną - wszelkie zalecenia na ten temat zostaną przekazane przez lekarza po zabiegu. Jednak należy pamiętać, że każda pacjentka reaguje na zabieg indywidualnie i przebieg rekonwalescencji może wyglądać w każdym przypadku inaczej.

Efektem labioplastyki laserowej jest przede wszystkim poprawa wyglądu miejsc intymnych - zmiana wielkości i kształtu warg sromowych. Zabieg ten ma ogromny wpływ na samopoczucia pacjentki, które zmienia się na korzyść, a to za sprawą wzrostu satysfakcji z seksu oraz możliwości powrotu do normalnej aktywności fizycznej. Usunięcie „niewygodnego” problemu w postaci zbyt długich warg sromowych u wielu kobiet wiąże się również z pozbyciem się bólu.

Dowiedz się więcej na temat laserowej plastyki warg sromowych: https://katowice.dermed.pl/pl/zabiegi/labioplastyka-warg-sromowych/

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.