Mikrodermabrazja - to warto wiedzieć o zabiegu

Antoni Kwapisz
30.08.2019

Mikrodermabrazja jest zabiegiem, który cieszy się coraz większą popularnością. Jest to kontrolowane ścieranie naskórka przy pomocy przystosowanych do tego narzędzi. Zazwyczaj do mikrodermabrazji stosowane są mikrokryształki, których strumień kierowany jest na skórę twarzy. Mikrodermabrazję można wykonać nie tylko na twarzy, ale również na innych częściach ciała, na przykład plecach bądź pośladkach. Ponieważ to jednak na skórze twarzy najszybciej pojawiają się zmarszczki oraz następuje produkcja łoju, mikrodermabrazja jest wykonywana przede wszystkim właśnie tam.

Jak w przypadku każdego zabiegu, tutaj również występują przeciwwskazania. Mikrodermabrazja nie jest wskazana w przypadku występowania grzybicy, zakażeń wirusowych oraz bakteryjnych. Znaczenie odgrywa także przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych. W przypadku cery naczynkowej mikrodermabrazja jest odradzana.

Zabieg mikrodermabrazji przebiega etapami. Poprzedzony jest konsultacją z kosmetyczką, a następnie następuje oczyszczenie skóry z makijażu oraz wykonanie peelingu enzymatycznego, co ma przygotować cerę do zabiegu. Kolejnym krokiem przygotowawczym jest dezynfekcja. Po wykonaniu tych etapów skóra jest gotowa do przeprowadzenia zabiegu mikrodermabrazji.

Najpopularniejszym rodzajem mikrodermabrazji jest diamentowa, wyjaśnia lekarz z klinikii DrParadowska z Krakowa. Za pomocą głowicy ścierającej partiami i stopniowo następuje ścieranie wierzchnich warstw naskórka. Zabieg przebiega w sposób bezbolesny, a dzięki niemu niedoskonałości cery zmniejszają się lub nawet mogą zostać usunięte. Sposób, w jaki przeprowadzany jest zabieg, sprawia, iż płytsze zmarszczki mogą zniknąć w zupełności.

Skóra po zabiegu mikrodermabrazji jest wyraźnie gładsza oraz bardziej napięta. Zdecydowanie staje się bardziej elastyczna, a jej koloryt wyrównuje się, pozostawiając cerę czystą i odmłodzoną.

Etapem kończącym zabieg mikrodermabrazji jest nałożenie specjalnej maski, której zadaniem jest odżywienie cery. Po wykonanym zabiegu składniki odżywcze mogą dostać się do głębszych warstw naskórka, co daje efekt niezwykle odżywionej cery. Następnie miejsce ma nawilżenie skóry, a uwieńczenie mikrodermabrazji stanowi nałożenie specjalnego kremu. Procesy kończące zabieg pozwalają się w pełni zrelaksować, połączone są bowiem z kojącym masażem całej powierzchni, która poddana została mikrodermabrazji.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie