Nie rób sobie tego! Popularne zabiegi kosmetyczne, które lepiej zostawić ekspertce

Krzysztof Jagielski
14.01.2021

Większość z nas nie może sobie pozwolić na to, aby być pod stałą opieką wizażystki, kosmetyczki czy kliniki medycyny estetycznej. Musimy więc dbać o swoją urodę we własnym zakresie – chociażby codziennie wykonując makijaż czy stosując popularne kosmetyki pielęgnacyjne. Są jednak takie sytuacje, w których zwyczajnie trzeba oddać się w ręce specjalistki. W naszym poradniku wymieniamy zabiegi, których wykonanie prawdopodobnie Cię przerośnie, dlatego nie powinnaś próbować tego w domu.

Regulowanie brwi woskiem

Myślałaś kiedyś, żeby wykonać ten zabieg we własnej łazience? Naoglądałaś się filmików na YouTube, na których wszystko wydaje się takie proste? W takim razie mamy jedną radę: nie ryzykuj. W rzeczywistości samodzielne wyregulowanie brwi woskiem jest trudne, a co gorsza – efektów zabiegu nie da się cofnąć. Jeśli coś pójdzie nie tak, to będziesz musiała poczekać, aż brwi odrosną lub skorzystać z drogiego zabiegu makijażu permanentnego.

Zdjęcie hybrydy

Hybryda jest najpopularniejszym sposobem na piękne paznokcie, ale jeśli się mu poddajesz, to musisz też liczyć się z tym, że będziesz zmuszona nadal korzystać z usług kosmetyczki. Samodzielne zdjęcie hybrydy jest co prawda możliwe, ale jednocześnie wiąże się z bardzo wysokim ryzykiem uszkodzenia płytki paznokcia. Nie próbuj tego w domu, bo możesz sobie tylko zaszkodzić.

Obcięcie grzywki

Niby nic wielkiego, wydaje się to bardzo proste, ale uwierz, że efekty mogą być dalekie od wymarzonych. Obcięcie grzywki to wyższa szkoła jazdy. Jak myślisz, dlaczego tak wielu fryzjerów proponuje swoim klientkom zostawienie jej w takim samym stanie, jak obecnie? Boją się reklamacji! Dlatego raczej poszukaj dobrego stylisty fryzur, który zadba o Twoją grzywkę i dopasuje jej kształt do Twojej twarzy.

Zabieg keratynowego prostowania włosów

Jeśli chcesz mieć idealnie proste, a przy tym doskonale odżywione włosy, to absolutnie nie próbuj wykonać keratynowego prostowania we własnej łazience. Nawet z pomocą przyjaciółki! Ten zabieg wymaga precyzji i doświadczenia oraz posiadania odpowiedniego sprzętu. Samodzielna próba może się skończyć nawet popaleniem włosów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.