Peeling z kwasem migdałowym - do jakiej cery jest polecany?

Mariusz Siwko
01.06.2021

Promienna, świetlista cera to w dużej mierze zasługa genów, choć nie tylko. Spore znaczenie ma tutaj to, jakie rytuały pielęgnacyjne stosuje się przez lata. To, co robimy codziennie przez kilka czy kilkanaście lat ma naprawdę ogromny wpływ na to, jak będziemy wyglądać w przyszłości. Warto zatem zapoznać się z listą ważnych zasad, których należy przestrzegać, aby cieszyć się gładką buzią na długie lata.

1. Zasady prawidłowej pielęgnacji skóry

a. Dieta to podstawa

O cerę należy dbać przede wszystkim od środka. To dlatego tak ważne jest to, co się je. Warto wykluczyć z codziennego menu cukry proste, białe pieczywo oraz sól. To wszystko odwadnia organizm i powoduje przesuszenie się skóry.

b. Nawadnianie

Konieczne jest picie odpowiedniej ilości płynów dziennie. Tylko w ten sposób bariera hydrolipidowa skóry pozostanie niezachwiana. Według zaleceń, powinno się przyjmować minimum 30 ml wody na kilogram masy ciała.

c. Odpowiednia pielęgnacja

Nie bez znaczenia pozostaje również odpowiednia pielęgnacja, która powinna opierać się na nawilżaniu zewnętrznym, codziennej ochronie przed promieniowaniem UV oraz złuszczaniu kwasami.

2. Czy stosowanie kwasów jest bezpieczne?

Wiele kobiet wzbrania się przed włączeniem do codziennej pielęgnacji kwasów, mimo. Obawiają się one podrażnienia buzi. Tymczasem, na przykład peeling migdałowy, oparty na bazie kwasu migdałowego, jest naprawdę łagodny. Odpowiadając na pytanie, do jakiej cery peeling z kwasem migdałowym nadaje się najbardziej, należałoby powiedzieć, że właśnie do tej wrażliwej i skorej do podrażnień! Wydaje się to niemożliwe - przecież samo słowo "kwas" zdaje się być przeciwieństwem łagodności.

3. Właściwości peelingu migdałowego

O właściwościach peelingu migdałowego można by rozprawiać długo. Najważniejsze z nich to jednak redukcja blizn potrądzikowych, odbudowa naskórka, rozjaśnienie przebarwień oraz regulacja sebum. Wyregulowanie ilości produkowanego sebum jest szczególnie istotne w przypadku osób borykających się z przetłuszczającą się skórą. A zatem odpowiadając na pytanie: do jakiej cery peeling z kwasem migdałowym sprawdzi się najlepiej - nie jest jednoznaczna. Nie musi to być tylko cera sucha i wrażliwa, ale również tłusta czy mieszana.

4. Jak wykonać peeling migdałowy?

Wszelkie kosmetyki z kwasami, najlepiej jest używać pod okiem fachowca. Dlatego warto umówić się najpierw z dyplomowaną kosmetyczką, która przeprowadzi u nas serię zabiegów z kwasami. Można umówić się na przykład dodatkowo na masaże twarzy, czy maseczki z algami, które doskonale łagodzą buzię to terapii kwasami. Aby utrzymać efekty, jakie można osiągnąć dzięki peelingowi kwasami - rozjaśnienie cery, wyrównany koloryt, pozbycie się wyprysków i przebarwień - można także włączyć kosmetyki do codziennej pielęgnacji, zawierające kwasy. Oczywiście, takie kremy czy sera posiadają znacznie mniejsze stężenie kwasu, niż to, na jakim pracuje kosmetyczka w gabinecie. Warto stopniowo zwiększać stężenie kwasu w kosmetykach, ponieważ po czasie skóra uodparnia się na działanie złuszczające.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.