Plastry do depilacji woskiem z drogerii – czego możesz się po nich spodziewać?

Krzysztof Jagielski
26.06.2023

Depilacja woskiem to bardzo popularna metoda, której możesz się poddać również we własnej łazience czy sypialni. W każdej drogerii bez problemu kupisz plastry z woskiem, które kosztują już od kilku złotych za dwie sztuki. Czy warto? Jakich efektów możesz się spodziewać? Sprawdź to w naszym poradniku.

Cudów nie będzie

Przede wszystkim nie spodziewaj się, że plastry za kilka złotych dadzą efekt zbliżony do tego po wizycie w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Owszem, usuniesz przy ich pomocy sporo włosów, ale na idealnie gładką skórę nie ma co liczyć.

Ktoś powinien Ci pomóc

Pamiętaj, że korzystanie z plastrów do depilacji nie jest takie proste, a już na pewno nie wtedy, gdy chcesz się pozbyć włosków pod pachami czy na plecach lub pośladkach. Tutaj ktoś będzie musiał Ci pomóc – partner lub przyjaciółka, co może być nieco krępujące.

Dobry wybór do bieżącej depilacji

Jeśli na bieżąco usuwasz włoski z ciała, korzystając zarówno z depilatora, jak i maszynki, to plastry mogą stanowić dobre uzupełnienie. Wykorzystasz je do usuwania tych najbardziej opornych i najszybciej rosnących włosków.

Chcesz super gładkiej skóry? Zostaje Ci wizyta w gabinecie kosmetycznym

Jeśli Twoim celem jest uzyskanie idealnie gładkiej skóry np. tuż przed urlopem, to nie oszczędzaj na wizycie u kosmetyczki. Plastry z drogerii nigdy nie zastąpią profesjonalnego zabiegu, który też nie jest specjalnie drogi (za nogi zapłacisz około 100 zł).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.