Redukcja tkanki tłuszczowej - lipolaser Xante

Mateusz Rąbalski
07.10.2020

Lipoliza to zabieg nieoperacyjny, skutecznie usuwający tkankę tłuszczową z określonych partii ciała. Polega na miejscowym wstrzykiwaniu roztworu fosfatydylocholiny, który ma za zadanie rozpuścić tłuszcz oporny, doprowadzając do jego usunięcia z organizmu. 

Lipoliza a liposukcja - różnice

Lipoliza iniekcyjna często jest mylona z liposukcją, jednak charakter obu tych zabiegów jest zdecydowanie odmienny. Liposukcja polega na usuwaniu tłuszczu poprzez odessanie go pod ciśnienie. Operacja musi być przeprowadzona przez chirurga, który rozcina skórę pod znieczuleniem, a następnie wyprowadza tłuszcz, którego nie da się usunąć dietą ani ćwiczeniami. Liposukcja niestety pozostawia na skórze liczne zniekształcenia i nie można zastosować jej dla każdego z punktów na ciele. Lipoliza iniekcyjna natomiast jest stosowana nawet wówczas, gdy chcemy usunąć nieestetyczne fałdki zwane drugim podbródkiem, lub gdy chcemy wymodelować twarz i usunąć nadmiar tłuszczu z powiek.

Czy lipoliza iniekcyjna jest bezpieczna?

Najczęściej jednak lipoliza iniekcyjna używana jest do walki z popularnymi wałeczkami. Modelowanie sylwetki i redukcja tkanki tłuszczowej tą metodą jest zdecydowanie bezpieczne, a nade wszystko: skuteczne. Po zabiegu nie musimy obawiać się efektu jo-jo, ani też nie musimy przechodzić przez długotrwałą rekonwalescencję. Zdarza się, że jest traktowana jako zabieg uzupełniający dla liposukcji, gdy ta pozostawia po sobie brzydkie bruzdy na ciele. 

Po zabiegu liposukcji iniekcyjnej - czego się spodziewać?

Bezpośrednio po zabiegu można zaobserwować rozwiniecie się lekkiego stanu zapalnego. Jest to zjawisko w pełni kontrolowane i wręcz pożądane. To właśnie obrzęknięte komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi, a tłuszcz, który wyzwala się podczas takiego pęknięcia wydalana jest do krwi. Stamtąd już drogą naturalnego usuwania toksyn przez wątrobę, zostają skierowane do wydalenia poza organizm. 

Pacjenci czasami obserwują zasinienia w miejscu nakłucia igieł. Możliwe jest też odczuwanie delikatnego bólu i towarzyszącego mu świądu skóry. Dolegliwości mijają w większości przypadków na kilka dni po zabiegu. Gdy są szczególnie nasilone,lekarze przepisuje pacjentowi leki antyhistaminowe. Umiarkowany ból i dyskomfort mijają też po zażyciu leków przeciwbólowych. 

Pamiętajmy, że gwarantem uzyskania dobrych efektów oraz bezpieczeństwa przeprowadzonego zabiegu jest skorzystanie z usług lekarza, który posiada doświadczenie w stosowaniu lipolizy iniekcyjnej. Warto sprawdzić, czy używa on dobrego lasera, tj. ten laser Xante: https://coco-time.pl/lipolaser-xante/. We Wrocławiu znajdziemy kilka specjalistycznych gabinetów, w których przeprowadzana jest bezpieczna lipoliza ultradźwiękowa. 

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie