Tłusta skóra także potrzebuje nawilżenia

Mariusz Siwko
20.09.2019

Dobre nawilżenie jest podstawą udanej pielęgnacji dla każdego rodzaju cery. Jest wiele czynników, które wpływają na zaburzenie pracy gruczołów skórnych. Poznaj kilka z nich.

Część kobiet dobrze wie, jaki ma rodzaj cery. Niektóre borykają się ze skórą suchą, mieszaną bądź tłustą. Pielęgnacja każdej z nich wymaga innych metod. Stosując niektóre sposoby możemy cieszyć się piękną cerą każdego dnia. Często powtarzanym mitem jest to, że skoro skóra jest tłusta, nie należy na nią nakładać kremu, aby nie pogłębiać tego efektu. Nic bardziej błędnego.

Po pierwsze, nawilżenie

Dobre nawilżenie jest podstawą udanej pielęgnacji dla każdego rodzaju cery. Jest wiele czynników, które wpływają na zaburzenie pracy gruczołów skórnych. Może to powodować nadmierne błyszczenie skóry, które często tuszowane jest pudrem lub innymi kosmetykami. Oczywiście takie doraźne metody nie muszą być złe i bardzo pomagają w utrzymaniu estetycznego efektu, jednak pielęgnacja tłustej skóry wymaga przemyślanych działań, a przede wszystkim odpowiedniego nawodnienia organizmu od środka.

Dobra dieta

Warto wprowadzić do swojej diety dużo warzyw i owoców, które uzupełniają niedobory witamin i dbać o odpowiednią ilość płynów. Przełoży się to na stan całego organizmu i atrakcyjny wygląd zarówno skóry, jak i włosów. Tłusta skóra nie oznacza więc, że musimy zrezygnować z kosmetyków nawilżających i kremów do twarzy - https://callunamedica.com/kategoria/kremy. Wręcz przeciwnie, trzeba tylko wiedzieć czego używać i jak sobie pomóc, aby zminimalizować efekt przetłuszczania. Raczej nie pozbędziemy się go w 100 procentach, jednak skuteczna pielęgnacja przyniesie widoczne rezultaty.

Pielęgnacja dzięki naturalnym sposobom

Warto regularnie robić maseczki, które będą miały działanie oczyszczające i złuszczające (ofertę masek w płachcie do różnych rodzajów skóry znajdziesz w sklepie https://callunamedica.com/kategoria/maski). Niektóre maseczki możemy przygotować samodzielnie w domu ze składników, które posiadamy w kuchni. Przykładem może być miód, białko jaja czy naturalny jogurt. Będą one działać bezpośrednio na skórę, a ponieważ nie zawierają konserwantów, nie musimy się obawiać, że nas uczulą. Dobre efekty przynosi złuszczająca moc ogórka zielonego, którego możemy nałożyć bezpośrednio na oczyszczoną cerę na jakieś 15 minut. Praktycznie natychmiastowo poczujemy efekt dobrze napiętej skóry. To świetny sposób na relaks po stresującym dniu. Takie bezinwazyjne, proste i szybkie metody polubiło wiele kobiet.

Działanie produktów drogeryjnych

Kiedy nie chcemy przygotowywać masek samodzielnie, możemy posiłkować się tymi dostępnymi w drogeriach lub w aptekach. Niektóre z nich mają bardzo dobre działanie dzięki zawartości aktywnych składników. Pielęgnacja skóry wymagającej oznacza systematyczne działanie na jej rzecz. Warto również stosować kosmetyki na noc, które mają bardziej długofalowe działanie. Dzięki temu rano po obudzeniu będziemy mogły cieszyć się promienną i wygładzoną skórą. Pielęgnacja tłustej cery nie musi być dużym wyzwaniem, jeśli zrozumiemy jak jej pomagać.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.