Typowe błędy, przez które Twoje włosy wyglądają gorzej. Nie popełniaj ich!

Piękne, zadbane włosy są naturalną ozdobą kobiety. Wiele z nas ma jednak poważne problemy z tym, aby osiągnąć zadowalający stan czupryny. Wciąż sięgamy po nowe, „cudowne” kosmetyki i babcine sposoby, a efekty są mizerne. Co robimy źle? Okazuje się, że lista pozornie niewinnych grzeszków jest całkiem długa. Koniecznie się z nią zapoznaj.  

Czesanie mokrych włosów

Po wyjściu spod prysznica od razu chwytasz za grzebień lub szczotkę i rozczesujesz kosmyki? To poważny błąd! Twoje włosy krótko po umyciu są bardzo osłabione i podatne na łamanie. Powinnaś się wstrzymać z czesaniem do momentu, aż pasma wyschną – najlepiej samoczynnie, bez pomocy suszarki.

Kładzenie się spać w mokrych włosach

Ten błąd przynosi dobrze znany efekt: rano na poduszce znajdujesz mnóstwo włosów. Dlaczego? Ponieważ sama je połamałaś przekręcając się z boku na bok. Pamiętaj: mokre włosy są bardzo łamliwe. Zaplanuj mycie głowy o takiej porze, by mieć jeszcze czas na ich wysuszenie.

Mycie włosów pod gorącą wodą

Gorący prysznic jest bardzo przyjemny, ale niestety niekorzystny dla pasm. Zbyt ciepła woda powoduje otwarcie łusek włosowych, przez co wszystkie składniki odżywcze zawarte w szamponie lub masce są szybko wypłukiwane. Najlepszą metodą jest umycie głowy pod ciepłą wodą, ale spłukanie włosów zimną.

Stosowanie szamponów z detergentami

Sprawdź, jaki skład ma używany przez Ciebie szampon. Złapiesz się za głowę! Detergenty są skuteczne w usuwaniu zabrudzeń, ale niestety nie pozostają bez wpływu na kondycję włosów i skóry głowy. Jednym z efektów stosowania szamponów z detergentami jest przesuszenie skalpu, co prowadzi do przetłuszczania się włosów.

Zbyt ciasne upinanie włosów

Spinki, gumki, wsuwki – to nie są sprzymierzeńcy Twoich włosów. Jeśli upinasz swoje pasma bardzo ciasno, to narażasz je na zbyt duże naprężenie. Słabsze włosy po prostu będą wypadać, przez co fryzura straci na objętości. Zacznij stosować miękkie gumki frotte oraz bawełniane opaski – są znacznie zdrowsze dla kosmyków.

Zbyt rzadkie wizyty u fryzjera

Nawet jeśli zapuszczasz włosy, to i tak powinnaś od czasu do czasu odwiedzić fryzjera. Fachowiec podetnie rozdwojone końcówki, które znacznie osłabiają pasma. Poproś także o delikatne przerzedzenie fryzury, dzięki czemu skóra głowy będzie lepiej dotleniona.

Wyeliminuj te błędy, a przekonasz się, że pielęgnacja włosów stanie się łatwiejsza i – co najważniejsze – skuteczniejsza.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.