Zazwyczaj wybierając kształt płytki paznokciowej oraz kolor lakieru, kierujemy się wyłącznie naszym gustem. Efekt nie zawsze jest dobry.

Zazwyczaj wybierając kształt płytki paznokciowej oraz kolor lakieru, kierujemy się wyłącznie naszym gustem. Efekt nie zawsze jest dobry.

Warto jednak przyjrzeć się nieco bliżej kształtowi naszych dłoni i palców bowiem każdy typ dłoni wymaga nieco innej oprawy, aby wyglądać naprawdę pięknie. Większość kobiet posiada jeden z trzech głównych typów dłoni.

Jeżeli masz krótkie palce i szerokie paznokcie, płytka paznokcia będzie wyglądać najładniej, jeśli opiłujesz ją na półokrągło. Postaw na paznokcie średniej długości. Dzięki temu wyraźnie optycznie zwęzisz szerokie palce. Bardzo istotny jest również kolor lakieru, jakim wykonasz manikiur. Na co dzień do pracy wybieraj raczej matowe, pastelowe, jasne i delikatne barwy- liliowe, różowe, łososiowe. Nie będą się one, mocno odcinać od koloru skóry, dzięki czemu krótkie palce dłoni, będą sprawiać wrażenie dłuższych i smuklejszych. Na wieczorne wyjścia oraz specjalne okazje możesz, zdecydować się na odrobinę blasku. Pozostań przy podobnej palecie kolorystycznej, ponieważ jest dla Ciebie najkorzystniejsza, jednak wybierz emalię perłową lub z połyskującymi drobinkami.

Na mocniejsze kolory mogą, sobie pozwolić posiadaczki długich palców i płaskich paznokci. Pozwolą one podkreślić kształt pięknych długich palców oraz sprawią, że płaska płytka paznokciowa, będzie się wydawać bardziej wypukła. Najlepszy efekt uzyskasz, stawiając na połysk. Świetliste, perłowe lakiery są wręcz stworzone dla Ciebie. Sięgaj po nie zarówno na co dzień, jak i od święta. Unikaj jednak pastelowych kolorów, aby optycznie nie wydłużać i tak już długich i smukłych palców. Postaw raczej na żywe, wyraziste kolory. Wybierz bardzo modną w tym sezonie ognistą czerwień, nasyconą fuksję, kobalt, brąz. Jeśli chodzi o kształt paznokcia, to dłoń będzie wyglądała najkorzystniej, jeśli opiłujesz płytkę na półokrągło lub na prosto. Odpowiednim dla Ciebie wyborem będą paznokcie krótkie lub średniej długości.

Jeśli posiadasz smukłe palce, ale Twoje paznokcie są wypukłe, będziesz, wyglądać idealne z nieco dłuższymi paznokciami, opiłowanymi na prosto, czyli na kwadrat lub prostokąt. Wydobędziesz w ten sposób, jeszcze bardziej, piękny wypukły kształt płytki paznokciowej. Co do koloru manikiuru, możesz, zaszaleć jak tylko masz ochotę. Twoje dłonie będą, prezentować się świetnie zarówno z paznokciami w jasnych pastelowych barwach, jak i w ciemnych nasyconych oraz perłowych. Wybierz taki jaki najbardziej Ci się podoba i jest odpowiedni do okazji. Na co dzień do pracy sprawdzi się klasyczny manikiur francuski. Na imprezę lub randkę wybierz modny fiolet, bordo, czerwień lub koral.

Zastosuj te proste zasady w praktyce, a efekt pozytywnie Cię zaskoczy. Jeśli nie jesteś przekonana, poeksperymentuj (przeczytaj więcej na: http://kurspaznokci.eu/). Na jednej ręce zrób taki manikiur, jaki wykonywałaś dotychczas, a na drugiej dopasowany do Twojego typu dłoni i porównaj je ze sobą. Z pewnością zauważysz sporą różnicę.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.