Jak skutecznie pielęgnować stopy?

Pielęgnacja stóp nie jest rzeczą łatwą. To właśnie na nich utrzymujemy ciężar całego ciała, dlatego też są one szczególnie narażone na urazy. Pozbawiona gruczołów łojowych skóra łatwo się przesusza, szczególnie zrogowaciały naskórek pojawia się na piętach i paluchach. Podpowiadamy, w jaki sposób dbać o stopy, by były piękne i zdrowe.

Nawilżające i odżywcze kosmetyki do pielęgnacji stóp

Skóra stóp ma skłonności do pocenia się i przesuszania. Na skutek tych procesów zaczyna pękać i pojawiają się zrogowacenia, a w skrajnych przypadkach również modzele. Z tego powodu warto zadbać o odpowiednie na tendencje nawilżenie i odżywienie skóry i w tym celu stosować odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stóp.

Na początku warto wygładzić skórę stóp przy pomocy peelingu, tak aby pozbyć się zrogowaciałego naskórka. Następnie powinniśmy nałożyć krem natłuszczający, który pomoże odbudować warstwę hydrolipidową naskórka i zapobiegnie przesuszaniu się skóry. Alternatywą może być dobrej jakości krem nawilżający, jednak będzie on mniej skuteczny, ponieważ nie dotrze do głębszych warstw skóry. W celu odżywienia skóry warto nałożyć na noc specjalną maseczkę na stopy. Należy odczekać, aż się wchłonie, a następnie założyć bawełniane skarpetki. Rano skóra stóp powinna być o wiele gładsza i bardziej miękka.

Kosmetyki przeciwpotne do stóp

Kolejnym problemem, który często możemy mieć ze stopami, jest ich nadmierna potliwość. To dolegliwość szczególnie uciążliwa w sezonie letnim, gdy nosimy zakryte buty z nieprzepuszczającego powietrza materiału lub gdy uprawiamy sport. Wzmożone pocenie się stóp może również wynikać z problemów zdrowotnych. Szacuje się, że na każdym centymetrze skóry stóp znajduje się około 300 gruczołów potowych, dlatego też, jeśli chcemy pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, powinniśmy regularnie stosować specjalne kosmetyki przeciwpotne. Możemy zdecydować się na wybór dezodorantu, który odświeża i nadaje przyjemny zapach, lub antyperspirantu, który blokuje wydzielanie potu tworząc na skórze żelową warstwę ochronną. Dezodoranty i antyperspiranty do stóp dostępne są zazwyczaj w formie sprayu. Możemy zdecydować się również na zakup kremu przeciwko nadmiernej potliwości stóp - wykazuje on działanie podobne do antyperspirantu.

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji stóp

Ze względu na rosnącą świadomość ekologiczną i dbałość o zdrowie, coraz więcej osób poszukuje naturalnych kosmetyków do pielęgnacji skup. Wśród nich znaleźć możemy przede wszystkim wszelkiego rodzaju kremy, balsamy i maseczki do stóp. Wiele z nich to produkty odpowiednie dla alergików, które pozwalają przynoszącą efekty pielęgnację stóp.

Niezależnie od potrzeb Twojej skóry, możesz wykorzystać małą wielką pielęgnację i kosmetyki do pielęgnacji stóp od tołpa.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.