Jesienny wypad do SPA. Jakie przyniesie korzyści zdrowotne?

Mariusz Siwko
21.10.2021

Pobyty w hotelach SPA cieszą się ogromną popularnością. Co ciekawe, najchętniej korzystamy z nich w sezonie jesienno-zimowym. Jeśli sama nie miałaś jeszcze okazji zrelaksować się w takim miejscu, to koniecznie namów do tego partnera lub przyjaciółkę. Jesienny wypad do SPA przyniesie Ci liczne korzyści zdrowotne. Jakie konkretnie? Sprawdź to w naszym poradniku.

Pozytywny wpływ na psychikę

Zacznijmy od tego aspektu zdrowotnego, który jest nagminnie bagatelizowany. Tymczasem zdrowa, stabilna psychika zawsze ma pozytywny wpływ na cały organizm – analogicznie np. stany depresyjne mogą być zapalnikiem wielu poważnych chorób fizjologicznych.

Wizyta w SPA jesienią, kiedy wielu z nas dotyka chandra, zniechęcenie i uczucie skrajnego zmęczenia, to doskonała forma wsparcia dla psychiki. Przekonasz się, że po 2 dniach spędzonych w tak komfortowych warunkach nabierzesz sił do stawiania czoła kolejnym wyzwaniom, a problemy np. w pracy przestaną wydawać się tak poważne jak wcześniej.

Rozkosz dla układu krwionośnego

Przejdźmy do aspektu czysto zdrowotnego. Krótki pobyt w SPA to znakomita propozycja dla osób z nadciśnieniem tętniczym czy innymi chorobami układu krążenia, a także znajdujących się w grupie ryzyka takich schorzeń. Dlaczego? Ponieważ zabiegi mają działanie relaksacyjne, co znakomicie redukuje stres oraz wspiera prawidłową regulację ciśnienia krwi.

Po pobycie w SPA na pewno zauważysz, że mniej się stresujesz, jesteś spokojniejsza, łatwiej znosisz drobne niepowodzenia i o wiele trudniej jest Cię wyprowadzić z równowagi. Ma to zbawienny wpływ na funkcjonowanie całego układu sercowo-naczyniowego.

Zminimalizowanie lub pozbycie się problemów skórnych

Jeśli cierpisz z powodu różnego rodzaju dermatoz lub masz przewlekłą chorobę dermatologiczną, to koniecznie zaplanuj sobie krótki jesienny pobyt w SPA. Właśnie teraz Twoja skóra wymaga poświęcenia jej szczególnej uwagi – jest zniszczona silnym promieniowaniem słonecznym, a lada moment zacznie się jej dawać we znaki ciągłe przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach oraz kontakt z niskimi temperaturami na dworze.

Pobyt w SPA pozwoli zająć się Twoją skórą w sposób kompleksowy – intensywnie ją nawilżyć, oczyścić, a także odżywić. W dobrych hotelach SPA można liczyć na dostęp do profesjonalnych zabiegów o działaniu leczniczym, które np. wspierają terapię azotowego zapalenia skóry czy łuszczycy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.