Leczenie łysienia komórkami macierzystymi

Mariusz Siwko
28.03.2018

W czasach kiedy łysienie stało się problemem coraz to młodszych osób i nie jest związane już tylko ze starością oraz skutkami chemioterapii, masowo szukamy skutecznego rozwiązania, żeby przywrócić piękne włosy. Współcześnie tracimy je głównie przez szybkie tempo życia oraz nieomijający nikogo stres.

Najefektywniejszym sposobem na problem wypadających włosów jest leczenie łysienia komórkami macierzystymi. Jest to rewolucyjny zabieg z wykorzystaniem zasobów naszego organizmu. Metoda ta wykorzystuje autologiczny przeszczep komórek. Warto podkreślić, że dla uzyskania doskonałych efektów wystarczy tylko jeden zabieg. Pomaga w przypadkach, kiedy inne metody zawodzą.

Dla kogo polecany jest zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych?

Przede wszystkim wskazaniem jest w łysieniu androgenowym, zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Świetnie sprawdzi się w przypadku osłabienia włosów oraz ich nadmiernego wypadania, kiedy mamy do czynienia z przerzedzeniem na skórze głowy.

Jak wygląda zabieg leczenia łysienia komórkami macierzystymi?

Komórki macierzyste charakteryzują się wyjątkową zdolnością do samoodnowy i regeneracji. Zabieg cechuje wysoki stopień bezpieczeństwa, gdyż pacjent jest jednocześnie dawcą i biorcą przeszczepianych komórek. Proces leczenia możemy podzielić na trzy etapy:

1 etap - obejmuje przygotowanie pacjenta do zabiegu oraz pobranie 1-3 wycinków skóry o średnicy 2,5 mm z obszaru najmniej narażonego na łysienie - okolica karku przy linii włosów,

2 etap - polega na wyizolowaniu zawiesiny zawierającej komórki macierzyste w specjalnym urządzeniu,

3 etap - to ostrzykiwanie skóry głowy z użyciem zawiesiny na zasadzie mezoterapii.

Czas trwania zabiegu to zwykle przedział 30-90 minut w zależności od stopnia łysienia.

Czy zabieg leczenia łysienia komórkami macierzystymi jest bolesny?

Podczas pobierania materiału używanego następnie do ostrzykiwania skóry głowy miejsce pobrania znieczula się lidokainą. Pacjent podczas zabiegu nie odczuwa bólu.

Jak długo trzeba czekać na efekty leczenia łysienia komórkami macierzystymi?

Wprawdzie włosy nie pojawią się od razu po zabiegu, ale to dlatego, że odrastają one zgodnie z prawidłowym cyklem wzrostu włosa. Włosy stają się mocniejsze i silniejsze. Zabieg stymuluje wzrost nowych włosów. Zahamowuje wypadanie obecnych i pobudza procesy regeneracyjne w mieszku włosowym. Włosy z czasem stają się wyraźnie zagęszczone. W efekcie poprawia się stan psychiczny pacjentów, gdyż łysienie zdecydowanie przekłada się na obniżenie samooceny. Leczenie łysienia komórkami macierzystymi ma gwarantowane efekty.

Kiedy wykonanie zabiegu nie jest możliwe?

Przeciwskazaniami do zabiegu są:

  • uczulenie na lidokainę, używaną do miejscowego znieczulenia skóry,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • przyjmowanie leków rozrzedzających krew (np. Aspiryna).

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.