Kapelusz na zimę? Postaw na odważne stylizacje!

Mariusz Siwko
11.08.2022

Tak jak jeszcze kilka lat temu panie wręcz odkrywały głowy zimą, uciekając jak najdalej od czapek, tak ostatnie trendy mody pokazują, że oryginalne nakrycia głowy potrafią zdominować damskie stylizacje. Już nie tylko czapki, lecz także berety, a także szykowne kapelusze można dostrzec na ulicach polskich miast. To świetne uzupełnienie codziennych stylizacji, którym zimą po prostu brakuje kolorów. Wkładamy grube kurtki, szaliki i rękawiczki. Dlaczego więc nie dodać im uroku, wybierając kapelusz damski, podkreślający kobiecość, styl i kreatywność? Wbrew pozorom wybór idealnego kapelusza wcale nie jest zadaniem prostym. Powinien współgrać z całą stylizacją, a przede wszystkim wyrażać charakter jego posiadaczki. Czym się kierować, kupując kapelusz na zimę? O czym pamiętać, wybierając konkretne modele?

1. Kapelusze damskie w kobiecej garderoby.

2. Kapelusz na zimę do każdej stylizacji.

3. Czym się kierować, wybierając nakrycie głowy?

Kapelusze damskie w kobiecej garderoby

Kapelusze damskie nosi się niezależnie od wieku. Nie są domeną wyłącznie starszych pań. Wręcz przeciwnie, w ostatnich latach takie nakrycie głowy znalazło swoje fanki wśród młodych dam. Te chętnie sięgają po kapelusze z szerokim rondem. Łączą go nie tylko z eleganckim płaszczem, lecz także obcisłą skórzaną kurtką typu ramoneska, lecz z odpowiednim ociepleniem typowym na zimę. Tego typu stylizacje zawładnęły w swoim czasie propozycjami kreacji popularnych instagramerek. W kapeluszach z dużym rondem dobrze czują się energiczne, żywiołowe panie zazwyczaj wysokiego wzrostu. Kapelusz z niewielkim rondem to zaś propozycja dla dojrzałych kobiet, które stawiają na elegancję i prostotę.

Kapelusz na zimę do każdej stylizacji

Kapelusze damskie są świetnym rozwiązaniem jako okrycie głowy nie tylko latem czy jesienią. Coraz więcej pań sięga po nie również zimą. Pełnią funkcję ochronną przed płatkami śniegu, ale przede wszystkim perfekcyjnie uzupełniają stylizację. Kapelusze z dużym, sztywnym rondem poza eleganckimi płaszczami stanowią świetne połączenie z modnymi w ostatnich latach futrami i kożuchami. Wełniana fedora tworzy idealne zestawienie z kobiecym garniturem. Dobrze czuje się w stylu miejskim, a w tym tworzy kreatywny mariaż z długą spódnicą lub sukienką.

Wybierając kapelusz na zimę, warto kierować się przede wszystkim jego jakością. Dzięki temu będzie spełniał swoją rolę dłuższy czas. Stylowe i oryginalne kapelusze damskie można znaleźć w sklepie Haftfactory. Producent oferuje swoim klientkom kapelusze wręcz szyte na miarę ich potrzeb. W sklepie nie brakuje również promocji, które na bieżąco warto śledzić na stronie: https://hatfactory.pl/4-kapelusze-damskie. A to, czym sklep Haftfactory podbił rynek, jest przede wszystkim jakość produktów.

Czym się kierować, wybierając nakrycie głowy?

Kapelusz nie powinien odbiegać fasonem od tego, co wyraża konkretna stylizacja. Wręcz przeciwnie, musi być jej dopełnieniem – tą przysłowiową wisienką na torcie. Dlatego też wybierając konkretny model, warto przede wszystkim uwzględnić pomysł na kreację danego dnia. Dodatkowo ważnym parametrem wyboru powinna być również sylwetka. Nakrycie głowy może ją optycznie pomniejszać lub powiększać. Panie o niskim wzroście powinny raczej postawić na kapelusze z małym rondem, berety lub wyjątkowe dzianinowe, modelowane kapelusze ze sklepu Haftfactory. Jego wielkość powinno się więc dobierać proporcjonalnie do wzrostu, figury i całej sylwetki. Przyjęło się, że rondo kapelusza nie powinno wychodzić poza linię ramion.

Wybierając kapelusz damski, warto przede wszystkim pamiętać o zachowaniu umiaru. Kapelusz sam w sobie dodaje stylizacji nonszalancji. Bardzo łatwo więc przekroczyć pewną granicę szyku. Niemniej, jest to z pewnością forma nakrycia głowy, która dodaje kobiecie wdzięku i pewności siebie.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.