Przebarwienia skórne to nie tylko problem natury estetycznej. Osoby, u których się one pojawiły, często tracą pewność siebie i wpadają w kompleksy. Istnieje jednak pewna wysoce skuteczna metoda, która może pomóc w pozbyciu się tego problemu. Jest to zabieg określany, jako laserowe usuwanie przebarwień. Na czym polega ta metoda? Czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonania zabiegu i jakich efektów, można się po nim spodziewać? To najczęstsze pytania, jakie pojawiają się odnośnie tego zabiegu. Sprawdź nasze odpowiedzi.
To nic innego, jak zmiany pigmentacyjne o ciemnej lub jasnej barwie w postaci plamek o różnych: kształtach i wielkości. Zazwyczaj „atakuję” one: okolice twarzy, szyję, dekolt, ramiona, dłonie, a także łydki.
Lista przyczyn, które doprowadzają do pojawienia się przebarwień na skórze jest długa. Do najczęstszych z nich zalicza się:
Istnieją też przebarwienia na tle alergicznym. Niekiedy mają one też charakter genetyczny.
Bez względu jednak na to, skąd się wzięły, przebarwienia skórne bywają dość kłopotliwe. Zwłaszcza, kiedy jest ich dużo lub rzucają się w oczy ze względu na rozmiar lub wyrazistość. Wtedy ich posiadacze poszukują skutecznych metod, by się pozbyć tych uciążliwych przypadłości.
Do swojej dyspozycji mają spory arsenał rozwiązań: od kosmetyków o działaniu złuszczającym i rozjaśniającym po profesjonalne zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej. Wśród tych ostatnich prym wiedzie usuwanie przebarwień z wykorzystaniem promieni laserowych (sprawdź usuwanie przebarwień w Leaclinic).
Ogólnie mówiąc jest to zabieg medycyny estetycznej polegający na naświetlaniu przebarwień skórnych. W efekcie czego dochodzi do rozbicia komórek barwnikowych i zahamowania ich dalszego rozrostu.
Na obszar skóry z przebarwieniem kierowana jest wiązka światła mająca za zadanie: zmniejszenie ilość melaniny i rozbicie komórek barwnika na mniejsze cząsteczki, które następnie łuszczą się. W niektórych przypadkach na miejsce zabiegu nakładany jest specjalny znieczulający krem.
Usuwanie przebarwień laserem może zostać wykonane u osób, które posiadają:
Niestety mimo że zabieg ten uważany jest za jeden ze skuteczniejszych, a przy tym całkowicie bezpieczny, to nie każdy może się mu poddać. Oto najczęstsze przeciwwskazania do laserowego usuwania przebarwień:
Stąd przed wykonaniem zabiegu kierujący na niego dermatolog, powinien przeprowadzić z zainteresowaną osobą dokładny wywiad lekarski. Natomiast pytana osoba nie powinna niczego zatajać.
Przede wszystkim możemy liczyć na trwałe usunięcie zmian naskórnych. Po za tym laser:
Przebarwienia skórne to dla większości kobiet powód do kompleksów. Dlatego tak chętnie decydują się one na zabiegi mające na celu usunięcie tych nieestetycznych zmian. Obecnie najbardziej skuteczna z metod polega na laserowym niwelowaniu przebarwień.
Pojedyncza sesja trwa krótko, a na pierwsze efekty nie trzeba czekać tygodniami. Jest to jednocześnie jeden z bezpieczniejszych mało inwazyjnych zabiegów. Jeśli na miejsce jego wykonania wybierze się doświadczoną i profesjonalną klinikę medycyny estetycznej, można liczyć przy tym na wykorzystanie wysokiej klasy sprzętu, który umożliwia niezwykle precyzyjne działanie, a dodatkowo poprawia wygląd skóry.
Artykuł partnera