Co to jest parka i z czym ją nosić?

Marek Szydełko
25.09.2023

W damskiej garderobie nie może zabraknąć kurtek na różne okazje. W okresie jesienno-zimowym, ale i wczesną wiosną, świetnie sprawdza się parka, która jest wyjątkowo uniwersalnym rodzajem kurtki dla pań. Dowiedz się, co to jest parka i z czym najlepiej ją nosić.

Parka, czyli?

Parka to nic innego, jak lekka kurtka jesienna, wiosenna lub zimowa, o ile mamy do czynienia z dość łagodną aurą. Stanowi połączenie krótkiego płaszczyka z kurtką wiatrową. Tym, co ją charakteryzuje, jest wyraźnie krótszy przód i dłuższy tył kurtki.

Parki najczęściej są zapinane na guziki i wiązane w pasie, choć można również znaleźć modele na zamek. Kolorystyka to temat-rzeka i możesz dosłownie przebierać w wariantach, dopasowując parkę do swojego charakteru, pory roku czy aktualnej mody.

Zalety parki

Popularność parki wynika z faktu, iż jest to super uniwersalny rodzaj kurtki codziennej. Idealnie nadaje się na spacer po mieście, na zakupy, do pracy, w ostateczności nawet na wieczorne wyjście, o ile wybierzesz czarną parkę zapinaną na duże guziki, przypominającą lekki płaszczyk.

Parka jest również bardzo wygodna. Można ją szybko narzucić na siebie, a gdy tylko poczujemy, że robi się za ciepło, zdjąć i komfortowo nieść w ręce czy przerzuconą przez torebkę.

Z czym nosić parkę?

O uniwersalności parki świadczy również to, że można ją zestawiać z praktycznie dowolnymi stylizacjami, nawet eleganckimi. Parkę założysz do sukienki, żakietu, jeansów, cygaretek, kombinezonu, t-shirtu, białej koszuli, sukienki weselnej itd.

Jeśli chodzi o obuwie, to tutaj również mamy szerokie pole do popisu, mogąc połączyć parkę z glanami, martensami, szpilkami, balerinkami, botkami czy nawet obuwiem sportowym.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.