Co zrobić z ubraniami, których już nie chcesz nosić?

Mateusz Nowak
06.12.2019

Sytuacja z życia. Robisz porządki w garderobie i zanim zdążyłaś się obejrzeć, uzbierała się niezła kupka ubrań, których na pewno nie chcesz więcej na siebie zakładać. Albo są za małe, albo za duże, albo po prostu okazały się nieprzemyślanym zakupem. Zawsze wtedy pojawia się pytanie: co zrobić z takimi ubraniami? Szkoda je wyrzucić, a nie ma też miejsca, aby zachować je na inne czasy. Mamy kilka dobrych pomysłów, które znajdziesz w naszym poradniku.

Sprzedaj niepotrzebne ubrania

Myślisz, że nikt ich nie kupi? Możesz się bardzo zdziwić! Używane, niezniszczone ubrania są bardzo poszukiwane, bo nie każdego stać na to, aby regularnie wymieniać garderobę w butikach czy nawet sklepach sieciowych. Jest ogromne zapotrzebowanie na ciuchy z drugiej ręki, o czym najlepiej świadczy liczba ogłoszeń na portalach internetowych.

Rada

Jeśli chcesz szybko pozbyć się ciuchów i nie zależy Ci na uzyskaniu sporej sumy, to najlepszym rozwiązaniem będzie sprzedaż paczki ubrań za symboliczną kwotę. Oszczędzisz mnóstwo czasu na robieniu zdjęć i publikowaniu ogłoszeń.

Oddaj ciuchy do sklepu

Przyjmowanie używanych ubrań jest dziś bardzo modną strategią z dziedziny biznesu odpowiedzialnego społecznie i ekologicznie. Wiele sklepów sieciowych oferuje swoim klientom rabaty w zamian za przekazane ciuchy. Schemat jest prosty. Przynosisz np. dwie pary starych dżinsów i dostajesz kartę rabatową o wartości np. 20 złotych na zakup nowej pary.

Poszukaj potrzebującej rodziny w okolicy

Celowo nie piszemy o tym, aby wrzucić używane ubrania do kosza jednej z organizacji pomocowych. W takiej sytuacji nigdy nie masz 100% pewności, że dary na pewno trafią do osób potrzebujących. Lepszym pomysłem będzie więc zaangażowanie się w to, aby rzeczywiście pomóc komuś, kto na to zasługuje, jest pracowity, ale zwyczajnie nie poszczęściło mu się w życiu.

Zacznij od wizyty w lokalnym ośrodku pomocowym, np. MOPS czy GOPS. Urzędnicy dobrze znają sytuację mieszkańców i z pewnością wskażą Ci rodzinę, w której nie ma problemu z alkoholem czy innymi używkami, jest za to dużo miłości i jeszcze więcej biedy.

Idź na zamieniadę

Zamieniady to bardzo popularne imprezy, szczególnie dla pań, podczas których można wymienić się niepotrzebnymi ubraniami z innymi. Kto wie, może znajdziesz tam dla siebie jakieś świetne ciuchy, których ktoś już nie potrzebuje?

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.