Czy warto zamawiać ubrania z AliExpress?

Piotr Kowalczyk
14.04.2023

AliExpress to największa chińska platforma zakupowa, szalenie popularna również w Polsce. Można na niej kupić dosłownie wszystko, w tym oczywiście ubrania. Kusi Cię, aby zamówić śmiesznie tanią sukienkę czy bluzkę? Lepiej uważaj, do czego zachęcamy w naszym poradniku.

Weź poprawkę na retuszowane zdjęcia

Przede wszystkim musisz mieć świadomość, że ubrania prezentowane na chińskich modelkach w rzeczywistości wyglądają zupełnie inaczej. Chińczycy do perfekcji opanowali umiejętność tworzenia fałszywych projekcji, wykorzystując do tego zwykły retusz.

Chaos w rozmiarówce

Kolejnym problemem jest to, że chińska rozmiarówka ma się nijak do tej europejskiej. Co prawda Chińczycy robią postępy i coraz lepiej dopasowują ubrania do wymiarów klientek z Europy czy USA, jednak nadal więcej jest w tym przypadku niż przemyślanego działania.

Licz się z tym, że dostaniesz nie to, co zamówiłaś

Takie sytuacje są na porządku dziennym – zamawiasz sukienkę, a dostajesz koraliki. Na szczęście dział reklamacji AliExpress działa całkiem sprawnie, jednak jeśli zależy Ci na czasie, to ten portal raczej nie sprzyja robieniu bezpiecznych i pewnych zakupów (głównie ze względu na długą dostawę z Chin).

Gdy jest bardzo tanio, to warto zaryzykować

Oczywiście wszystko rozbija się o pieniądze. Jeśli znalazłaś fajny ciuch na AliExpress, który kosztuje 1/5 ceny w polskim sklepie, to być może warto zaryzykować i przekonać się na własnej skórze, czy zamawianie ubrań na tej platformie ma sens.

Z AliExpress na pewno warto zamawiać ubrania, które nie muszą leżeć idealnie i prezentować wysokiej jakości, czyli m.in.:

  • legginsy,
  • dresy,
  • t-shirty,
  • bieliznę codzienną,
  • topy sportowe,
  • paski i inne drobne akcesoria.

Z ubraniami do pracy i na specjalne okazje radzimy jednak uważać i jednak kupować je w sklepach europejskich, najlepiej stacjonarnych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.