Czym wyróżniają się ubrania polskiej produkcji?

Piotr Kowalczyk
09.03.2021

Szyte w Polsce ubrania zdobywają sobie coraz większe grono zwolenników. Czy naprawdę polskie marki są aż tak dobre, że mogą rywalizować ze światowymi gigantami? Okazuje się, że tak, a siła polskich firm leży często tam, gdzie nikt się tego nie spodziewał.

Jakość w każdym calu

Polskie firmy szyją ubrania naprawdę wysokiej jakości. Nie chodzi tylko o to, że z najwyższej jakości tkanin i dzianin – to prawda, ale tylko częściowa. Wiele marek odzieżowych zawdzięcza swój sukces przede wszystkim samej jakości wykonania: solidne, równe szwy, precyzyjne wykonanie, dobór wysokiej jakości materiałów na dekoracje, i projekt przygotowany w taki sposób, aby koszulki, t-shirty czy sukienki leżały jak druga skóra. To ważne, ponieważ dziś konsumenci są lepiej przygotowani do zakupów – nie patrzą jedynie na metki, ale oceniają kupowane produkty często tak samo krytycznie jak znawcy tematu.

Poszukujesz dostawcy odzieży damskiej do swojego sklepu? Sprawdź ofertę hurtowni Miss City

Cena ma znaczenie

Ubrania szyte w Polsce mogą być nie tylko najwyższej jakości, ale też można je kupić w całkiem niezłej cenie. To nie znaczy od razu, że każda marka zamierza toczyć wojnę cenową z innymi fabrykami na całym Świecie – to byłoby raczej nie do wygrania. Ale stosunek jakości do ceny w przypadku odzieży z Polski jest naprawdę korzystny. Nie są to najtańsze produkty, ale wytrzymują znacznie dłużej niż wiele sztuk odzieży bardziej znanych firm.

Więcej niepowtarzalności

Tym, co wiele kobiet (mężczyźni są trochę mniej wybredni pod tym względem) docenia w polskich ubraniach, jest ich niepowtarzalność. Kolekcje są raczej krótkie, czasem tylko można określić je jako średnie. Każda firma stara się raczej na bieżąco odświeżać swoje portfolio, zamiast w sklepie internetowym sprzedawać dokładnie te same bluzki i sukienki przez cały sezon. To dla kobiet bardzo ważne z dwóch powodów: po pierwsze chodzi o to, żeby pół miasta nie chodziło w tym samym, a po drugie – duże zróżnicowanie produkcji to szansa na budowę ciekawej garderoby bez konieczności szukania drugiego producenta, który byłby równie wysoko oceniony. Polska odzież pod tym względem jest zresztą bardzo konkurencyjna również za granicą.

Po prostu dostępność

Fakt, że całość produkcji zwykle marki realizują w Polsce, oznacza, że nie ma problemów z dostępnością. Jeśli strona internetowa producenta zawiera informacje o stanie magazynowym, to jest on aktualny i można złożyć zamówienie. To ważne, ponieważ niejedna marka zagraniczna straciła już zaufanie klientek, ponieważ po prostu nie była w stanie skoordynować produkcji ze sprzedażą. Pod tym względem raczej niewielkie polskie firmy wypadają znacznie lepiej: czas do wypuszczenia kolekcji jest dość krótki, dostępność produktów w czasie sprzedaży wysoka i można po prostu spokojnie planować zakupy.

Nie wierz nam na słowo – przyjdź i kup!

To nie tak, że wymyślamy te powody, żeby cokolwiek Ci udowodnić. Jako hurtownia odzieży damskiej zapewniamy Ci dokonanie szybkiego przeglądu i zakupu znakomitej polskiej odzieży w naszym sklepie online – możesz się na własnej skórze przekonać, że za cenę niewiele większą od koncernowych produkcji, możesz kupić naprawdę genialne ubrania, z którymi nie będziesz chciała się rozstać. Przyjdź do nas po szyte w Polsce ubrania na każdy sezon – nie rozczarujesz się!

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.