Dad shoes – co to jest i jak je nosić?

Mateusz Nowak
11.04.2022

Jeśli myślisz, że sportowe obuwie sprawdza się tylko na siłowni, to na pewno nie miałaś jeszcze okazji zapoznać się z tym trendem. Dad shoes, nazywane też „ugly sneakers”, to wielki modowy hit, który utrzymuje się już od kilku lat i wciąż zyskuje na popularności. Czym są takie buty? Jak i z czym je nosić? Sprawdź to w naszym poradniku.

O jakich butach mowa?

Dad shoes to po prostu sneakersy, ale wcale nie takie zwykłe. Charakterystyczne dla tych butów jest to, że wyglądają na mocno znoszone. Dodatkowo są zbudowane na grubej, miękkiej podeszwie. Pod względem designu nawiązują one do obuwia sportowego modnego w latach 90. XX wieku, zwłaszcza w ich pierwszej połowie.

Dad shoes są super wygodne, a przy tym fajnie sprawdzają się na co dzień. Choć ewidentnie mamy tutaj do czynienia z obuwiem sportowym, to śmiało można je łączyć z różnymi ciuchami, również tymi do pracy, tworząc w ten sposób oryginalne, rzucające się w oczy stylizacje.

Z czym i jak nosić dad shoes?

Ugly sneakers to podstawa stylu streetwear. Jeśli lubisz ubierać się dość luźno i przemycać elementy ze świata sportu, to takie buty muszą się znaleźć w Twojej garderobie. Będą doskonałym dodatkiem do spodni dresowych, ale też do jeansów, najlepiej z prostymi lub lekko rozszerzonymi nogawkami. W ten sposób stworzysz modną stylizację czerpiącą pełnymi garściami z lat 90. XX wieku.

Jeśli jesteś odważna i lubisz nieoczywiste zestawienia, to spokojnie możesz założyć białe dad shoes do garnituru biurowego. W ten sposób uzyskasz efekt estetycznej nonszalancji – nie musząc trzymać się sztywno biurowego dress code’u postaw na takie połączenie i miej pewność, że zrobisz furorę!

Dad shoes to przede wszystkim białe sneakersy, natomiast na rynku pojawia się coraz więcej modeli w odważniejszych wariantach kolorystycznych. Możesz więc zafundować sobie np. fioletowe czy żółte dad shoes, aby stworzyć super fantazyjną, wiosenną stylizację na miasto. Z kolei ugly sneakers w printem zwierzęcym to idealny sposób na to, aby dać się zauważyć podczas niezobowiązującej imprezy rodzinnej, w klubie czy podczas meczu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie