Dlaczego choć raz powinnaś kupić coś w butiku?

Mateusz Nowak
17.05.2021

Byłaś kiedykolwiek w butiku? Jeśli nie, to namawiamy Cię, abyś kiedyś w końcu się przełamała. Wbrew obiegowej opinii butiki nie są zarezerwowane tylko dla najbogatszych. W wielu z nich można znaleźć ubrania na płytszą kieszeń, szczególnie w okresie wyprzedaży, które butiki też organizują – choć utarło się, że jest inaczej. W naszym poradniku wymieniamy kilka argumentów przemawiających za tym, abyś choć raz kupiła sobie coś w butiku.

Profesjonalne doradztwo

Nie jest to oczywiście regułą, ale jednak w dobrych butikach można się spodziewać dużo lepszej obsługi niż w popularnych sieciówkach. Sprzedawcy często są też doradcami, którzy mają bardzo dobre wyczucie stylu, znają oferowane produkty, potrafią coś o nich powiedzieć, a nawet szybko zaproponować takie ubrania, które idealnie wpisują się w oczekiwania klientki. Jeśli cenisz sobie bliski kontakt ze sprzedawcą, lubisz otrzymywać wskazówki i chcesz mieć poczucie, że ktoś naprawdę dobrze Ci doradza, to zdecydowanie powinnaś odwiedzić porządny butik.

Dużo większy wybór rozmiarów

To, co jest problemem w sklepach sieciowych praktycznie nie występuje w butikach. Wiele pań konsekwentnie odwiedza mniejsze sklepy odzieżowe, ponieważ nie chce się frustrować tym, że dany ciuch, który teoretycznie powinien na nie pasować, jest za mały, za duży albo po prostu źle leży. W butikach, szczególnie polskich marek, rozmiarówka jest dużo rozsądniejsza i adekwatna do faktycznych sylwetek kobiet.

Lepsza jakość ubrań

Z tym argumentem trudno jest dyskutować. Ceny w butikach oczywiście są zauważalnie wyższe, ale zwykle stoi też za nimi dużo lepsza jakość. Jeśli masz już powoli dość tego, że wydajesz pieniądze na ubrania, które po pierwszym praniu tracą wymiary, a po kilku miesiącach nadają się do wyrzucenia, to następnym razem zafunduj sobie wyprawę do butiku i przetestuj jakość ubrań dobrych marek.

Kreatywne podejście do mody

Wielu z nas butiki kojarzą się z modowym nudziarstwem, ale to wcale nie jest prawda. Wszystko zależy od tego, jaki sklep odwiedzisz. Są butiki marek stawiających na klasykę i stonowane wzornictwo, ale i takich, które nie boją się odważnych posunięć. To właśnie w butiku masz największe szanse na upolowanie ciuchów, których na pewno nie mają Twoje koleżanki czy co druga kobieta mijana na ulicy.

Artykuł powstał przy współpracy agatonstudio.pl

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.