Dlaczego MUSISZ mieć co najmniej jedną czarną sukienkę w szafie?

Mateusz Nowak
21.05.2021

Każda z nas regularnie dokonuje przeglądu garderoby. Zastanawiamy się wtedy, czego w niej brakuje, a co można spokojnie wyrzucić lub sprzedać, ewentualnie oddać potrzebującym. Jeśli masz to już za sobą i wiesz, że w Twojej szafie nie ma ani jednej czarnej sukienki, np. ołówkowej, to czas najwyższy wybrać się na zakupy. Sprawdź, dlaczego musisz mieć co najmniej jedną czarną sukienkę.

Jest bardzo elegancka

Czarna sukienka jednoznacznie kojarzy się z ponadczasową elegancją. Nie ważne, jakie trendy panują aktualnie w modzie, jaki masz styl ubierania się i gdzie się wybierasz – zakładając czarną sukienkę zawsze będziesz wyglądać dobrze (oczywiście poza weselem). Możesz po nią sięgnąć idąc do pracy, na randkę, do kina, wybierając się na oficjalny briefing czy spotkanie biznesowe, a nawet biorąc udział w wieczornej gali.

Są sytuacje, kiedy czarna sukienka będzie konieczna

Przykładem jest tutaj oczywiście pogrzeb. Musisz brać pod uwagę, że prędzej czy później weźmiesz udział w uroczystości żałobnej. Jeśli nie masz żadnej czarnej sukienki, a pogrzeb wypadnie nagle, to możesz mieć za mało czasu, aby odwiedzić sklepy.

Czarna sukienka nie jest jednak wyłącznie ciuchem pogrzebowym. To taki modowy evergreen, który warto mieć pod ręką na wypadek np. otrzymania zaproszenia na oficjalną uroczystość. Jest to szczególnie ważne, jeśli na co dzień ubierasz się raczej luźno i brakuje Ci eleganckich elementów stylizacji.

Będziesz w niej wyglądać świetnie

Czarna sukienka ma to do siebie, że w jakiś cudowny sposób dodaje każdej z nas seksapilu i elegancji. Duża w tym zasługa czarnego koloru, który nie dość, że optycznie wyszczupla i maskuje różne niedoskonałości figury, to jeszcze pozwala wyeksponować efektowne dodatki, na czele z biżuterią czy pięknym makijażem.

Zastąpi Ci wiele innych ubrań

Mocną stroną czarnej sukienki jest uniwersalność. Jeśli więc nie chcesz lub nie możesz sobie pozwolić na utrzymywanie przepastnej garderoby, to postaw na takie ubrania, które sprawdzają się w różnych sytuacjach. Czarna sukienka zastąpi Ci m.in.:

  • elegancki garnitur,
  • garsonkę,
  • marynarkę,
  • wieczorową kreację,
  • uniform biurowy,
  • kieckę na imprezę.

To chyba wystarczające argumenty przemawiające za tym, abyś wreszcie zainwestowała w dobrze dopasowaną, elegancką czarną sukienkę. Na pewno nie będziesz żałować tego zakupu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.