Dobieramy biżuterię do figury: jakich zasad warto się trzymać?

Maciej Piwowski
18.08.2020

Dobrze dobrana biżuteria potrafi podkreślić atuty sylwetki, dodać kobiecie seksapilu i klasy, a przy tym wcale nie musi być bardzo droga. Wiele z nas niestety popełnia proste błędy na etapie wybierania ozdobnych elementów do stylizacji, przez co biżuteria staje się niemal niewidoczna czy raczej zaburza drobiazgowo zaplanowany look. Następnym razem zastosuj się do prostych zasad dobierania biżuterii do figury, które opisujemy w naszym poradniku.

Jeśli jesteś wysoka i masz obfite kształty

W takim przypadku wskazane jest zakładanie masywnej biżuterii, która będzie doskonale widoczna na Twoim wydatnym ciele. Postaw na długie i ciężkie korale, wisiorki na grubszym łańcuszku, bransolety o szerokości nawet kilku centymetrów.

Jeśli jesteś filigranowa

Małe jest piękne i ta zasada sprawdza się również w przypadku filigranowych kobiet dobierających biżuterię do stylizacji. Tutaj sprawa jest dość prosta: postaw na stonowane, drobniejsze elementy, jak cienki łańcuszek z niewielkim wisiorkiem, cienką bransoletkę, a jeśli lubisz kolczyki, to najlepsze będą takie, które sięgają co najwyżej do początku linii żuchwy.

Jeśli jesteś niska, ale masz pełne kształty

Ten typ sylwetki, skądinąd bardzo kobiecy, wymaga, aby podkreślać atuty sylwetki – przede wszystkim wydatne piersi i krągłe biodra. Nie odciągaj od nich uwagi nadmiernie krzykliwą biżuterią. Postaw na długi łańcuszek z dużym wisiorkiem lub sznur nisko opadających korali. To wysmukli Twoją sylwetkę, będziesz się wydawać wyższa.

Jeśli masz mały biust

Świetnym wyborem będą dla Ciebie wszelkie długie i grube naszyjniki, najlepiej sznury korali z wieloma pętami. Śmiało możesz stawiać na mocno ozdobną biżuterię opadającą na biust.

Jeśli masz wydatne piersi

W takiej sytuacji powinnaś podkreślić ten atut urody, dlatego postaw na krótkie łańcuszki z niewielkim, symbolicznym wisiorkiem. Ważne, aby linia biżuterii kończyła się mniej więcej w połowie długości mostka.

Jeśli masz krótką szyję

Świetnie zamaskujesz tę niepożądaną cechę dzięki założeniu długiego naszyjnika lub łańcuszka z wisiorkiem, który sięga do dolnej części mostka. Niezawodnym sposobem będzie również założenie długich kolczyków sięgających do ramion.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.